Sponzoři napomáhají rozvoji školského zařízení, které se řadí k nejmodernějším v Pardubickém kraji. „Jedenkrát vidět je lepší než tisíckrát číst,“ připomněl ředitel Janecký. V nově vybudovaných dílnách a učebnách totiž studenti pracují s nejnovějšími technologiemi.
Hejtmana Ivo Tomana fascinovala interaktivní forma vzdělávání. Z dotací Evropského sociálního fondu, Pardubického kraje a dalších tu vybudovali speciální učebnu, kde je možné díky videokameře a další snímací technice nahlédnout do nitra různých technických zařízení. Studenti, včetně dospělých v rámci profesního vzdělávání, mohou také díky moderním počítačovým programům sami narýsovat součástku a hned ve vedlejší místnosti ji na CNC strojích vyrobit!


O dobrém směřování školy svědčí i to, že se o její chod starají zapálení lidé. Do prvního ročníku v září nastoupí téměř devadesát nových studentů. „To je dobrá vizitka,“ chválil hejtman.
V litomyšlské technické škole vsadili na spolupráci s velkými podniky v kraji, kde studenti absolvují praxi. Snáze tak najdou uplatnění a existenční jistotu. (mag, zr)