Při svých povinnostech nezapomínají ani na rozvoj kulturně společenských aktivit v mateřské obci. Někteří z nich se podíleli na přípravě vánoční výzdoby i výrobě „senného“ betlému před kostelem Všech svatých. Jiní pak zorganizovali populární Štěpánskou mysliveckou zábavu v restauraci U Trojanů.

Čtěte také: U kostela stojí voňavý betlém ze sena

Tanec, hudba, myslivecká latina i gastronomie a samozřejmě tombola, to jsou již po mnoho let společné atributy této povánoční akce. Nejinak tomu bylo i letos, kdy byl hlavním lákadlem tomboly sedmdesátikilogramový divočák. Nálada byla tradičně skvělá, a tak se někteří myslivci a přátelé přírody zdrželi až do časných ranních hodin. Odpoledne pak mohli ve veselení se pokračovat v centru služeb, kultury a podnikání při návštěvě programu Rozloučení s rokem 2009, kde k dobré náladě hrála skupina Františka Václavka Starý železo.

Po tradičním silvestrovském a novoročním krmení se vyznavači Hubertova cechu sešli druhého ledna na tzv. Literární naháňce. Její součástí byl nejen společný lov černé zvěře, ale také křest již pětadvacáté knihy člena zdejšího mysliveckého sdružení, spisovatele Oldřicha Koudelky, nazvané Všechny moje hlasy. Tento knižní rozhovor je věnován profesoru Josefu Hromasovi, žijící legendě české, ale i evropské myslivosti. Ten se v lednu dožívá pětasedmdesáti let. Pan profesor se akce osobně zúčastnil a tudíž následná poslední leč byla spojena s autogramiádou.

(lka)