Turisté často svitavským okresem jen projíždějí. Zastaví se na zámku v Litomyšli, Moravské Třebové, vyšlápnou si na hrad Svojanov a pak mnozí mizí z regionu. A to je škoda. Českomoravské pomezí proto přináší  turistům možnost, aby navštívili mnoho míst se slevou.  Již několik dní tak „běží" program Bonus pas.

Slevy a bonusy

„Je to letošní novinka. Bonus pas přináší návštěvníkům i obyvatelům regionu výhody a slevy. Do programu se zapojilo pětapadesát institucí. Kromě památek, jako jsou zámky v Litomyšli a Moravské Třebové,  mohou lidé čerpat bonusy i v muzeích nebo na  sportovištích," uvedl Jiří Zámečník, manažer Českomoravského pomezí.  A jak slevy čerpat? Je to snadné. Stačí, když si lidé v jednom ze zapojených zařízení požádají o slevovou knížku. Podmínkou je, aby utratili v některé z institucí sto dvacet korun.  Knížka platí dva roky. „Naším cílem je, aby Bonus pas napomohl tomu, že  turisté nepřijedou jenom na zámek. Právě tady zjistí díky Bonus pasu, že je  v regionu více zajímavých míst, a vyrazí i do okolí. Někteří se tady ubytují a zdrží se několik dní," dodal Jiří Zámečník.

Českomoravské pomezí vydalo na čtyřicet tisíc slevových knížek.

Svazek měst Českomoravské pomezí už je i na Facebooku. Stránka informuje o aktuálních kulturních a sportovních akcích a přináší zajímavé fotografie, videa a tipy na výlety v regionu. „Každý, kdo se stane facebookovým fanouškem Českomoravského pomezí, získá nejen přehled o aktuálním dění v turistické oblasti, ale také přístup k soutěžím o ceny," uzavřel Jiří Zámečník. V minulých dnech totiž byly na facebookové stránce Českomoravského pomezí spuštěny aplikace, které informují o slevovém programu Bonus pas. Fanouškům již brzy nabídnou možnost soutěžit o slevové knížky a další ceny.

Kdo se zapojil…

zámek Moravská Třebová
zámek Litomyšl
hrad Svojanov
rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce
gotické opevnění města Poličky
Městský bazén Litomyšl
Toulovcova rozhledna, rozhledna Terezka, rozhledna Borůvka
Aquapark Moravská Třebová
Portmoneum – Museum Josefa Váchala Litomyšl
Městská galerie Litomyšl
Muzeum dýmek Proseč
Museum Fara Křenov
(a další)