VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak vidí situaci na poličském bazénu čtenáři Deníku

Polička - Článek Plavat údajně učila i šatnářka, který informuje o praktikách v poličské plavecké škole, vyšel v tištěném vydání Svitavského deníku 6. února letošního roku. Na internetových stránkách našeho Deníku vyvolal horlivou diskuzi mezi čtenáři. I po měsíci se k tématu objevují stále nové příspěvky.

11.3.2013 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Erik Kluka

Otec tří dětí: Článek pouze podtrhuje situaci v poličské plavecké škole, která je zde dlouhodobě nastavována. Jako „instruktorky" plavání dětí jsou přijímány vyučené prodavačky, zahradnice či bývalé šatnářky s nulovým pedagogickým vzděláním, které jsou k dětem připuštěny po slovní instruktáži vedoucí plaveckého bazénu a nutné papíry si dodělávají až po několika týdnech či měsících práce s nejmenšími ve vodě. Vedoucí bazénu svou kvalifikaci neuplatňuje při kurzech pro školy a školky (na suplování má šatnářku), ale při plavání doma ve vaně při placených soukromých kurzech. V bazénku pro nejmenší (to je v kurzech pro děti od půl roku věku) je zastupována osobou bez tohoto vzdělání, což opravdu hraničí s ohrožením zdraví dětí. Proto naše děti navštěvují pouze „povinné" školní kursy (jen z důvodu, aby nebyli odtrženi od kolektivu), kde jsou přítomni i pedagogičtí pracovníci školy. A to ještě nikdo nemluvil o hygieně, kdy maminky nejmenších plaváčků odkládají ve sprchách děti na pěnové podložky položené na zem, kolem kterých se chodí a samozřejmě i nacáká. Sami jistě víte, co se dá z bazénu přinést. Proto za zábavou ve vodě jezdíme raději do okolních bazénů, kam to máme dál. Bezpečnost dětí je pravděpodobně zajištěna na minimálně stejné úrovni jako na okolních bazénech, o kvalitě plavecké výuky by se se však rozhodně dalo polemizovat.

Matka: Musím také reagovat. Pan Ivanovski píše o dostatečné kvalifikaci personálu, je pravdou, že kurzy a školení mají. To, že dělají práci šatnářek, uklízeček apod., je též pravda. Chtěla bych i vědět, jak bude pokračovat další etapa rekonstrukce. Myslím, že to dopadne jako s koupalištěm, kde byl projekt již od roku 1998 a je skoro stejné, když pominu sociální zázemí a skluzavku. I my jezdíme více do okolních bazénů, které mají co nabídnout a skoro za stejné peníze. Když jsem šla v Poličce za plavčíkem pro půjčení skluzavky, tak to nejde, těžko vysvětluji malému dítěti, že nejde půjčit, když ji tam vidí. Ony se ty děti prostě nudí a házením míčku je na 1 hodinu nezabavíte. Matka

Učitelka: Pan Ivanovski lže, sama jsem byla svědkem situace, kdy děti učila plavat paní, která, pokud vím, děla na bazénu ekonomku!! Chtěla bych vidět její kvalifikaci pro práci s dětmi!! A to se tam bohužel děje stále. Ředitelce bazénu je to zřejmě jedno, že jsou ohroženy děti. Odpovědné osoby by měly být potrestány!
Čtenář: Ano, jedna věc je kvalifikace, která je primární podmínkou pro provoz každé plavecké školy (bez ní by ji provozoval pouze hazardér), na straně druhé ale stojí kvality, schopnosti, postoje a dovednosti lidí, kteří tuto práci vykonávají. Situace na poličském bazénu je tristní, a to již mnoho let. Je více než ostudné, že se z prosperující plavecké školy, která byla budována precizně tolik let, byla zárukou kvality a profesionality ve všech oblastech svého působení, se během let stalo to, co je z ní dnes. Je smutné, že jedno z prvních plaveckých středisek v republice, vážených pro své výsledky a metody práce, označovaných jako jedno z nejlepších (doc. Hoch), dnes odráží tento stav. Co by tomu asi řekli ti, co jej zakládali, kdyby na vlastní oči viděli to, co se v ní dnes vidět dá? Myslím si, že posuzovat kvalitu a spokojenost pouze na základě závěrečného hodnocení ped. doprovodu je laciné. Kdo je schopen napsat to, co si opravdu myslí a za rok s dětmi přijít znovu…? Přesnější budou jistě čísla (počty zúčastněných škol, dětí, harmonogram výuky, obsazenost bazénu), což bude jistě výmluvnějším ukazatelem spokojenosti… Mrzuté je, že Polička disponuje bazénem s obrovskou tradicí, a přesto všichni, kteří mohou, jezdí jinam… Bude nutné se k tomuto problému postavit čelem a řešit jej. Otázkou ale je, zda se s tím dnes ještě dá něco dělat. Pro město zřejmě není tato škola až tak důležitá, protože jinak by si tohoto neutěšeného stavu již dávno někdo všiml a zjednal nápravu…

P. Tomáš Marný: Konkrétním problémem je vedoucí Plaveckého bazénu p. Kmošková, která nabyla kdysi místo bez jakéhokoliv výběrového řízení a pod jejím vedením začala Plavecká škola a hlavně Plavecký oddíl postupně upadat až k dnešním dnům. Samotní zaměstnanci, přestože se někteří snaží, jak mohou, nedokáží odvrátit situaci, která je takto nastolena již řadu let. Tím, že zvolila do funkce metodika Plavecké školy bývalou šatnářku bez jakékoliv praxe a zkušeností, je už v této fázi pouhou třešinkou na dortu. Město by mělo zvážit nové spravedlivé výběrové řízení na funkci vedoucího Plaveckého bazénu Polička. Poličští občané a plavci zvlášť by si to určitě zasloužili.

Evžen Král: Vedení plaveckého bazénu by mělo podat rezignaci na svoji pozici !!!

Václav Malý: Musím a chci razantně souhlasit s p. Marným a s kritikou ostatních občanů. Nejen, že pí. Kmošková neprošla řádným výběrovým řízením, ale neuměla ani plavat, když nastoupila do funkce. Zkušené cvičitele plavání se jí podařilo úspěšně zlikvidovat a dosadit si svoje loajální oblíbenkyně, bez jakékoliv praxe, zkušeností a pedagogického vzdělání. Současná metodička plavání, původně šatnářka, pí. Kozlová je toho zářným příkladem. Mimo jiné i ona plave velmi krátce a mizerně. Její urychlený kurs je naprosto nedostačující!! Je tento stav normální? Mohou takoví lidé někoho učit plavat? Kdo se tím už bude konečně vážně zabývat? Je to jen a jen ostuda pro město Polička, které dělá mrtvého brouka, nic si řádně neprověří, nebo ani nechce prověřit a zřejmě to městu vyhovuje. Proto, že zastrašovací taktika a šikana pí. Kmoškové proti zaměstnancům slaví úspěch, není možná žádná náprava. To, že ji p. Ivanovski podporuje, je všeobecně známo, že mluví a píše polopravdy i lži se ví taktéž. Boží mlýny melou i pro Vás pí. Kmošková!!! Má-li zlo a hloupost triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic.

Související články:

Plavat údajně učila i šatnářka

Plavat učí děti jenom kvalifikovaní lektoři

Autor: Redakce

11.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 11 000 Kč

Operátoři telefonních panelů Telefonní operátor(ka) - konzultant(ka). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hledáme správné lidi do týmu!, Hledáme nadšené kolegy na pozici telefonní operátor pro Call centrum se skvělým kolektivem ve Svitavách. , KOHO HLEDÁME:, - Baví tě komunikace s lidmi?, - Máš příjemný projev bez vad řeči? , - Hledáš stálou práci ve firmě se stabilní pozicí na trhu?, - Baví tě pomáhat a radit zákazníkům?, CO MŮŽEŠ U NÁS ZÍSKAT A CO TĚ POTĚŠÍ?, - flexibilní pracovní doba a možnost home office, - motivující platové ohodnocení - výši platu si můžete sami ovlivnit, - příjemný kolektiv, který drží spolu, podporujeme se navzájem, - pravidelná školení pro tvůj rozvoj, - motivační soutěže, - dostáváme stravenky, - za dobré výsledky neomezený telefonní tarif pro soukromé účely, - lidský přístup – vždy se domluvíme, - kávička pro všechny, - výborná dopravní dostupnost – práce v centru města a parkování zdarma!, CO URČITĚ NEČEKEJ?, - Nudnou práci, při které si budeš připadat jako na pustém ostrově nebo jako vymačkaný citron., Máš chuť to u nás omrknout a zjistit víc? Pošli tvůj životopis na email: prace@derix.cz nebo zavolej na 778 427 070. Pozveme tě na pohodový a neformální pohovor.. Pracoviště: Derix s.r.o. - pracoviště svitavy, Tyrše a Fügnera, č.p. 1892, 568 02 Svitavy 2. Informace: Motyčka, +420 778 427 070.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 7 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pracovník v sociálních službách - pečovatel/ pečovatelka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 7500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: Nutný řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič, , Výhody: Stravenky, týden dovolené navíc, příspěvek na ošacení a obuv, , PP na dobu určitou. Pracoviště: Farní charita litomyšl, Bělidla, č.p. 392, 570 01 Litomyšl. Informace: Věra Dvořáková, +420 731 604 315.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 20 000 Kč

Strojní inženýři kontroly a řízení kvality vedoucí úseku řízení jakosti. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce bude řízení a odpovědnost za činnost technické kontroly a kontrolního měrového střediska, zodpovědnost za plnění úkolů vyplývajících z interních řídících aktů a z obecně závazných předpisů v oblasti kvality výrobků a služeb, činnost představitele managementu - systém QMS a EMS., Požadujeme VŠ /SŠ vzdělání, praxe na stejné nebo obdobné pozici vítána. Nabízíme pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování lze uzavřít na dobu neurčitou. Zajištěno závodní stravování a zaměstnavatel přispívá na dopravu do zaměstnání.. Pracoviště: Armaturka vranová lhota, a.s., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Miroslava Kosíková, +420 461 362 617.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Podlahář, dlaždič 14 000 Kč

Podlaháři (kromě parketářů) Podlahář, montážní dělník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Petr bombera, 569 44 Jaroměřice u Jevíčka. Informace: Petr Bombera, +420 775 112 494.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 16. března 2018

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Ilustrační foto.

Bartošovi začíná ostrá sezona, na úvod pojede ve světové konkurenci

Prázdniny přinesly kýžený ústup chřipky

Pardubický kraj - Chřipková epidemie v kraji skončila, nemocnice tudíž povolily návštěvy.

Slovan má „mečbol“. Kohoutům nedal naději

Moravská Třebová /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Neděle 18. března se může stát dnem moravskotřebovských oslav. Stačí „maličkost“, potvrdit svoji převahu nad soupeřem také ve třetím utkání.

Já u ničeho nebyla, není to prawda. Ale myslím si swé...

Chvaletice – Sdílení bez myšlení. Lživá zpráva oběhla stovky lidí. Vyvolala strach, ale i volání po „zmizíkování“ lidí. 

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT