VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak vidí situaci na poličském bazénu čtenáři Deníku

Polička - Článek Plavat údajně učila i šatnářka, který informuje o praktikách v poličské plavecké škole, vyšel v tištěném vydání Svitavského deníku 6. února letošního roku. Na internetových stránkách našeho Deníku vyvolal horlivou diskuzi mezi čtenáři. I po měsíci se k tématu objevují stále nové příspěvky.

11.3.2013 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Erik Kluka

Otec tří dětí: Článek pouze podtrhuje situaci v poličské plavecké škole, která je zde dlouhodobě nastavována. Jako „instruktorky" plavání dětí jsou přijímány vyučené prodavačky, zahradnice či bývalé šatnářky s nulovým pedagogickým vzděláním, které jsou k dětem připuštěny po slovní instruktáži vedoucí plaveckého bazénu a nutné papíry si dodělávají až po několika týdnech či měsících práce s nejmenšími ve vodě. Vedoucí bazénu svou kvalifikaci neuplatňuje při kurzech pro školy a školky (na suplování má šatnářku), ale při plavání doma ve vaně při placených soukromých kurzech. V bazénku pro nejmenší (to je v kurzech pro děti od půl roku věku) je zastupována osobou bez tohoto vzdělání, což opravdu hraničí s ohrožením zdraví dětí. Proto naše děti navštěvují pouze „povinné" školní kursy (jen z důvodu, aby nebyli odtrženi od kolektivu), kde jsou přítomni i pedagogičtí pracovníci školy. A to ještě nikdo nemluvil o hygieně, kdy maminky nejmenších plaváčků odkládají ve sprchách děti na pěnové podložky položené na zem, kolem kterých se chodí a samozřejmě i nacáká. Sami jistě víte, co se dá z bazénu přinést. Proto za zábavou ve vodě jezdíme raději do okolních bazénů, kam to máme dál. Bezpečnost dětí je pravděpodobně zajištěna na minimálně stejné úrovni jako na okolních bazénech, o kvalitě plavecké výuky by se se však rozhodně dalo polemizovat.

Matka: Musím také reagovat. Pan Ivanovski píše o dostatečné kvalifikaci personálu, je pravdou, že kurzy a školení mají. To, že dělají práci šatnářek, uklízeček apod., je též pravda. Chtěla bych i vědět, jak bude pokračovat další etapa rekonstrukce. Myslím, že to dopadne jako s koupalištěm, kde byl projekt již od roku 1998 a je skoro stejné, když pominu sociální zázemí a skluzavku. I my jezdíme více do okolních bazénů, které mají co nabídnout a skoro za stejné peníze. Když jsem šla v Poličce za plavčíkem pro půjčení skluzavky, tak to nejde, těžko vysvětluji malému dítěti, že nejde půjčit, když ji tam vidí. Ony se ty děti prostě nudí a házením míčku je na 1 hodinu nezabavíte. Matka

Učitelka: Pan Ivanovski lže, sama jsem byla svědkem situace, kdy děti učila plavat paní, která, pokud vím, děla na bazénu ekonomku!! Chtěla bych vidět její kvalifikaci pro práci s dětmi!! A to se tam bohužel děje stále. Ředitelce bazénu je to zřejmě jedno, že jsou ohroženy děti. Odpovědné osoby by měly být potrestány!
Čtenář: Ano, jedna věc je kvalifikace, která je primární podmínkou pro provoz každé plavecké školy (bez ní by ji provozoval pouze hazardér), na straně druhé ale stojí kvality, schopnosti, postoje a dovednosti lidí, kteří tuto práci vykonávají. Situace na poličském bazénu je tristní, a to již mnoho let. Je více než ostudné, že se z prosperující plavecké školy, která byla budována precizně tolik let, byla zárukou kvality a profesionality ve všech oblastech svého působení, se během let stalo to, co je z ní dnes. Je smutné, že jedno z prvních plaveckých středisek v republice, vážených pro své výsledky a metody práce, označovaných jako jedno z nejlepších (doc. Hoch), dnes odráží tento stav. Co by tomu asi řekli ti, co jej zakládali, kdyby na vlastní oči viděli to, co se v ní dnes vidět dá? Myslím si, že posuzovat kvalitu a spokojenost pouze na základě závěrečného hodnocení ped. doprovodu je laciné. Kdo je schopen napsat to, co si opravdu myslí a za rok s dětmi přijít znovu…? Přesnější budou jistě čísla (počty zúčastněných škol, dětí, harmonogram výuky, obsazenost bazénu), což bude jistě výmluvnějším ukazatelem spokojenosti… Mrzuté je, že Polička disponuje bazénem s obrovskou tradicí, a přesto všichni, kteří mohou, jezdí jinam… Bude nutné se k tomuto problému postavit čelem a řešit jej. Otázkou ale je, zda se s tím dnes ještě dá něco dělat. Pro město zřejmě není tato škola až tak důležitá, protože jinak by si tohoto neutěšeného stavu již dávno někdo všiml a zjednal nápravu…

P. Tomáš Marný: Konkrétním problémem je vedoucí Plaveckého bazénu p. Kmošková, která nabyla kdysi místo bez jakéhokoliv výběrového řízení a pod jejím vedením začala Plavecká škola a hlavně Plavecký oddíl postupně upadat až k dnešním dnům. Samotní zaměstnanci, přestože se někteří snaží, jak mohou, nedokáží odvrátit situaci, která je takto nastolena již řadu let. Tím, že zvolila do funkce metodika Plavecké školy bývalou šatnářku bez jakékoliv praxe a zkušeností, je už v této fázi pouhou třešinkou na dortu. Město by mělo zvážit nové spravedlivé výběrové řízení na funkci vedoucího Plaveckého bazénu Polička. Poličští občané a plavci zvlášť by si to určitě zasloužili.

Evžen Král: Vedení plaveckého bazénu by mělo podat rezignaci na svoji pozici !!!

Václav Malý: Musím a chci razantně souhlasit s p. Marným a s kritikou ostatních občanů. Nejen, že pí. Kmošková neprošla řádným výběrovým řízením, ale neuměla ani plavat, když nastoupila do funkce. Zkušené cvičitele plavání se jí podařilo úspěšně zlikvidovat a dosadit si svoje loajální oblíbenkyně, bez jakékoliv praxe, zkušeností a pedagogického vzdělání. Současná metodička plavání, původně šatnářka, pí. Kozlová je toho zářným příkladem. Mimo jiné i ona plave velmi krátce a mizerně. Její urychlený kurs je naprosto nedostačující!! Je tento stav normální? Mohou takoví lidé někoho učit plavat? Kdo se tím už bude konečně vážně zabývat? Je to jen a jen ostuda pro město Polička, které dělá mrtvého brouka, nic si řádně neprověří, nebo ani nechce prověřit a zřejmě to městu vyhovuje. Proto, že zastrašovací taktika a šikana pí. Kmoškové proti zaměstnancům slaví úspěch, není možná žádná náprava. To, že ji p. Ivanovski podporuje, je všeobecně známo, že mluví a píše polopravdy i lži se ví taktéž. Boží mlýny melou i pro Vás pí. Kmošková!!! Má-li zlo a hloupost triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic.

Související články:

Plavat údajně učila i šatnářka

Plavat učí děti jenom kvalifikovaní lektoři

Autor: Redakce

11.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 11 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V CHARITNÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBĚ A V DENNÍM STACIONÁŘI DOMEČEK. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT: písemně (náležitosti přihlášky do výběrového řízení: ručně psaný motivační dopis, strukturovaný životopis. Životopis doplňte, prosím, o následující prohlášení:, "Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro inzerovanou pracovní nabídku dávám, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování a uchovávání"), , Přihlášky zasílejte do 25. 6. 2018 na adresu: Charita Moravská Třebová, Svitavská 44, 571 01 Moravská Třebová - obálku označte heslem „VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ“, nebo scanem na e-mail: ludmila.dostalova@mtrebova.charita.cz. Vybraní zájemci budou pozvání k přijímacímu pohovoru, který proběhne v termínu od 27. – 29. 6. 2018. Charita Moravská Třebová si vyhrazuje právo nevybrat žádného zájemce.. Pracoviště: Charita moravská třebová - moravská třebová (svitavská), Svitavská, č.p. 655, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Ludmila Dostálová, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 832 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9832 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: Gymnázium aloise jiráska, litomyšl, t. g. masaryka 590, T. G. Masaryka, č.p. 590, 570 01 Litomyšl. Informace: Eva Kmošková, +420 468 008 953.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP skupiny B, způsobilost dle vyhlášky 50/78 Sb., KONTAKT: telefonicky. Pracoviště: Pavel kopsa, náměstí Míru, č.p. 75, 568 02 Svitavy 2. Informace: Martin Kopsa, +420 604 838 624.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 25 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Řidič - skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP skupiny B, C+E, profesní průkaz, oprávnění VZV výhodou , NABÍZÍME: stravenky, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Stavebniny stupka s. r. o. - svitavy, Hlavní, č.p. 399, 568 02 Svitavy 2. Informace: Miroslav Stupka, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ostatky rektora Stříteského se vrátí na hřbitov.

Ostatky rektora Stříteského se vrátí na hřbitov

Piano u obřadní síně v Lanškrouně.

Přijďte si zabrnkat k obřadní síni na piano

Krásky z Brazílie, Kostariky i Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny E

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Pět absolventů má diplomy

Moravská Třebová - Zájem o studium vyšších odborných škol postupně klesá. Stejně jako ve vojenské škole v Moravské Třebové.

Sběr pro děti, či soutěž rodičů?

Litomyšl – Sběr papíru patří k tradičním akcím na základních školách v celém okrese. Děti ze Základní školy U Školek v Litomyšli byly nejlepší ve městě. Za to jim patří Perníková popelnice, kterou získala Litomyšl v krajské soutěži.

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT