Markéta Kutilová Tauerová

Markéta Kutilová Tauerová,
nezávislá novinářka a humanitární pracovnice z Poličky
Nic na to neříkám a pokorně to přijímám. Jaro by mi ale bylo milejší.

Jaromír Lenoch

Jaromír Lenoch,
starosta Koclířova
Vrtochy počasí jsou daleko přijatelnější, než vrtochy běžného života. Svým způsobem to bylo překvapivé, nicméně s úterním sluníčkem roztomilé. Na chvilku se ještě schovaly svinčíky, které kolem nás jsou a snad se podobný návrat nezopakuje jako vloni, kdy zmrzly rozkvetlé stromy. Osobně jsem byl jen rád, že nemusím nikam cestovat.

Jan Pikna

Jan Pikna,
ředitel festivalu Smetanova Litomyšl
Trpím, jsem milovník tepla a léta, zimu jen nedočkavě přežívám. Klidně bych ale sníh či déšť vydržel ještě déle, kdybych za to měl jistotu, že naše akce zahájení lázeňské sezóny, Gastroslavnosti M. D. Rettigové a Smetanova Litomyšl budou mít krásné počasí. Jen nevím, s kým takový obchod sjednat.

Jaroslava Skácelíková

Jaroslava Skácelíková,
ředitelka Základní školy Kostelní náměstí v Moravské Třebové
Nadávám, a to hodně a nepublikovatelně. To bílé studené nesu velmi těžce. Nejsem zrovna nadšená, když již poněkolikáté shazuji mokrý a těžký sníh s balkonu. Dveře na balkon natáhly vlhkost, nechtějí se otvírat, takže lezu oknem i s patřičným nářadím. Navíc si mě v letošní zimě vybraly jako svého oblíbence bacily a viry, prohrávám s nimi vysoko na body. Dále již druhým rokem se mi nepodařilo koupit na své štíhlé nožky kozačky, v nichž bych chlad překonala. Mohu tedy mít z návratu zimy radost? Nemohu a nemám. Chci jaro!

Jindřiška Soudková

Jindřiška Soudková,
knihovnice ze Svitav
Mně zima nevadí. Miluji zimní sporty a ve středu ráno, když vysvitlo sluníčko, bylo nádherně. Pořídila jsem si pár fotek s datem na památku. A že by jaro nepřišlo, se nebojím. Akorát si na něj musíme trochu počkat.