MARIE VENCLOVÁ pochází z Prahy, ale v Litomyšli objevila nové možnosti pro návštěvníky.

Marie Venclová,

Portmoneum Litomyšl

Předvolební kampaň mě naštěstí v mém litomyšlském mikrokosmu prozatím ještě téměř vůbec nedostihla. Cestou do vegejídelny sice nově potkávám stojany s rádoby seriózně se tvářícími kandidáty, nicméně s mediálním humbukem, který jsem několikrát zažila v hlavním městě, se to nedá srovnat. Trvalé bydliště navíc nemám hlášené v žádném z obvodů, kterých by se volby týkaly, a tak mě tato událost může protentokrát nechávat úplně klidnou.

Miloš Dempír

Miloš Dempír,

kastelán hradu Svojanov

Vzhledem k odlehlosti mého bydliště vnímám předvolební kampaň jen velmi okrajově. Nejvíce mi blížící se volby připomínají billboardy podél silnic. Občas si také všímám upoutávek na kandidáty v denním tisku. Samozřejmě své favority mám. Jsou to lidé, kteří v posledních letech velmi napomáhají rozvoji našeho kraje.

Petr Šabaka

Petr Šabaka,

vojenský kaplan, Moravská Třebová

Protože nemám televizi a rozhlas jsem si pustil tento týden jen jednou při žehlení mezi jedenáctou a půlnocí, s kampaní v těchto médiích jsem se nesetkal. Plakáty jsem však nepřehlédl. Sledoval jsem trochu humbuku točícího se kolem vyrovnání státu a církví, ale jen informativně. Pozoruji veřejné dění spíše v zrcadle svého bezprostředního okolí. Vidím nespokojenost, postupné ožebračování a obelhávání. Těžko se mi půjde volit. Ale půjdu. Své favority mám.

Petr Horák

Petr Horák,

reportér, Svitavy

Kampaň je asi přidušená všeobecným pocitem krize. Krize možná nejen ekonomické, ale i společenské. Sliby se sice dále slibují a výrobci plakátů se radují, ale není to to, co bývalo! Zemědělci dokonce zrušili protivládní demonstraci, jindy velmi populární a navštěvovanou. A my teď nevíme, jestli je to dobře, nebo špatně. Tedy jestli je to pro vládu dobré vysvědčení, nebo naopak už ani nestojí za to proti ní demonstrovat! K volbám chodím pokaždé, půjdu i letos, ale vybírat se mi bude těžko.