Plavecká škola ve Svitavách pokročila v nabídce kurzů opět o několik kroků dál. Dalšími novinkami na seznamu je plavání pro dospělé a aqua zumba.Do kurzů plavání se mohou přihlásit všichni lidé bez rozdílu věku i plaveckých schopností. „Snažíme se o aktivity pro všechny skupiny obyvatel. Otevřeli jsme kurz pro dospělé,“ uvedl Lubomír Kocourek z plavecké školy. Podle něho potřebují dospělí jiný přístup než třeba děti. Mají daleko větší problémy s překonáním strachu. „Instruktor se bude každému zájemci individuálně věnovat. Kurz je určený rovněž pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v plaveckých stylech. Pomůže jim zlepšit fyzickou kondici a rozvíjet další dovednosti“ podotkl Lubomír Kocourek.

Jeden kurz se složený z deseti hodinových lekcí. Vzhledem k individuálnímu přístupu k jednotlivým uchazečům je kapacita kurzu omezena na tři až čtyři zájemce.

Plavecká škola připravuje také další kurzy. „Podařilo se nám zajistit instruktorku a od března začneme s aqua zumbou. Je to vodní tanec a cvičení v jednom. Výhodou je, že vodní prostředí odbourává zátěž na klouby. Je tedy pro lidské tělo zdravější,“ vysvětlil Lubomír Kocourek. Zumba ve vodě je určena i pro neplavce. Cvičící stojí na dně, voda dosahuje do výše hrudníku. Aqua zumba je, jako její verze na souši, doplněna latinskoameric­kými rytmy.