Poprvé zažil sníh

Arcibiskup Bernard Moras z města Bangalore navázal před sedmi léty kontakt s královéhradeckým biskupem Dominikem Dukou. „Hovořil jsem s ním o možnosti sponzorování chudých indických dětí. Přislíbil mi pomoc a ještě v témže roce jsme program odstartovali,“ popisuje vznik dobročinné akce Bernard Moras. Peníze od sponzorských rodičů používají v indické charitě na zaplacení školného, dětských uniforem, učebnic, sešitů a dalších nejnutnějších potřeb.

Setkání s adoptivními rodiči

První cesta biskupů vedla do oblastní charity. Ředitelka Štěpánka Dvořáková si návštěvy váží. „Všichni tři jsou nesmírně skromní lidé. Pro chudé děti dělají naprosto všechno.Unás v Poličce a okolí je poměrně dost adoptivních rodičů, proto jsme ve spolupráci s královéhradeckou diecézí uspořádali setkání sponzorů a biskupů,“ popisuje Štěpánka Dvořáková předvánoční odměnu pro pravidelné dárce. O některých sponzorských lidech ani sama neví.

Podle ní se jedná o individuální záležitost každého z nich. Zdejší katolická farnost přispívá na dvě indické děti a evangelíci na jedno. Skupinka pracovníků městského úřadu také sponzoruje malého Inda. Na samotný závěr se biskupové v kostele svatého Jakuba setkali s farními dětmi a důchodci. Osobně jim poděkovali za pomoc.