Jejich cesta za vysněnou postavou a lepší kondicí začala ve svitavském fitku Josefa Hýbla. Má je všechny pod kontrolou. Pojďte se podívat s námi, jak se cvičencům daří.

Naše parta zdolává nejen všechny stroje v posilovně, ale také překonává nástrahy. Jednou z nich byly svátky jara.

Řízek se salátem

„Vzhledem k tomu, že Velikonoce jsou jednou v roce, dietní zásady šly trochu stranou, ale naštěstí jsem měla na Velikonoční pondělí pracovní směnu," uvedla Miluše Klusáková. Samozřejmě i tam ji nějací koledníci našli, a tak dostala také pár přes zadek. A jak to bylo se svátečním obědem? „Bramborový salát a řízeček byl také. Po návratu z práce ještě za světla jsem ale stihla projetí na kole, abych se aspoň trochu potrestala," líčila Velikonoce Miluše. V úterý už zase dřela v posilovně. „Trenér ví, že občas zhřeším v jídelníčku. Už si zvykl, a tak trochu mě to toleruje, protože ví, že sportovními aktivitami to zase odčiním," poznamenala. Víc ji deprimuje počasí. „Docela se těším na dojíždění do práce na kole. Zejména návrat po směně do kopečků k mému obydlí mi dá pěkně zabrat," řekla Miluše Klusáková.

Pro Lucii Drbalovou Velikonoce až tak velkou nástrahou nebyly. „Protože, bohužel, problém s hřešením mám už tak minimálně čtrnáct dní. Ale i o svátcích proběhly nějaké ty dobroty jako chlebíček, beránek a řízek s bramborovým salátem," přiznala Lucie. Jak sama říká, s váhou bojuje už léta. „Po určité době jsem zjistila, že když zhřeším bez výčitek, tak to na váhu žádný vliv nemá, ale jakmile si to začnu vyčítat, tak mi na váze hnedka poskočí ručička směrem na horu,"  posmutněla. Své prohřešky se snaží vypotit na rotopedu u televize. „Jídelníček teď vůbec nedodržuji. Musím se přiznat, že se teď hodně cpu nanuky, mám pro ně slabost," dodala Lucie Drbalová.

Dana Rozhonová si na změnu stravy zvykla a ani o Velikonocích. „Nepřejídala jsem se. Poslední dobou mě ani nepřepadává nějak výrazný hlad," uvedla usměvavá Dana. O svátcích zhřešila jen malinko. „Bylo to jen pár chlebíčků a sklenička bílého, ze sladkého mls z listového těsta," přiznala. Chutnalo jí, ale nemůže říci, že by jí tyto pochoutky obzvlášť scházely. „Moc si to nevyčítám. Když jsem na návštěvě, tak si dám, co mají na stole, ale s mírou," vysvětlila Dana. Ve fitku cvičí, jak jsem zvyklá. A když má přece jenom na něco chuť, nedojídá se. „Spíš si popíjím zelený čaj. Ten mi poslední dobou hodně prospívá," zhodnotila Dana Rozhonová.

Ani jediný muž mezi trojlístkem křehkých dam nezůstal pozadu. „Samozřejmě, že proběhl řízek se salátem i nějaká ta buchta. Úspěšně jsem se ale vyhnul alkoholu," práskl na sebe Pavel Jasanský. Že si něco dal, si ale extra nevyčítá. „Když je to v rozumné míře, tak se dá jíst všechno, jen se to nesmí přehánět. Co bychom pak s toho života měli?" podotkl.  I on dobroty poctivě odpracovává. „Když vím, že jsem snědl něčeho víc, než by bylo zdrávo, dám si delší dávku na orbitreku," potvrdil Pavel. Jinak se snaží jíst stejná jídla. „Hlavně tmavé pečivo, lučinu, tuňáka a zeleninu, po ránu ovoce a jogurt,"  nastínil své běžné stravování sympatický muž. Někdy ho přepadne i hlad. „Protože se snažím jíst častěji a menší porce, když pak jídlo vynechám, tělo se ozve," naznal Pavel Jasanský.