Cesta ze Svitav do Moravské Třebové je od včerejšího dne komplikovaná. Již několik týdnů silničáři opravují na pětatřicítce mosty a včera se přidala dvoutýdenní uzavírka Hřebečského tunelu. Řidiči si stěžují na kolony. A nadávají, že zase mají silničáři nejvíce práce těsně před zimou. Jinak to ale prý podle Ředitelství silnic a dálnic nejde. Peníze na opravy totiž dostávají od státu až v tuto dobu.

Hřebečský tunel zůstane uzavřený až do 20. října. Objízdná trasa vede po staré komunikaci, serpentinami v lese. „Jedná se o plánovanou údržbu tunelu. Spočívá v mytí, opravě světel, sanaci vnějších ploch a dalších pracích. Celkové náklady činí zhruba tři miliony korun,“ uvedla Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Zatímco v minulých letech trvala údržba jeden nebo dva dny, letos je o poznání delší. „Dříve šlo o pravidelnou údržbu, ale letos provádíme celkovou revizi Hřebečského tunelu,“ vysvětlila Ledvinová. Motoristé se proto „modlí“, aby nezačalo sněžit jako před dvěma lety. Serpentiny v lese tehdy byly namrzlé a navíc tu začaly pod tíhou sněhu padat i stromy.

Do konce října potrvá i objížďka přes Koclířov. Silničáři totiž na I/35 opravují dva mosty. Nina Ledvinová ale připouští, že práce mohou skončit i dříve.

(ik, ap)