Kdy začne oprava tunelu, není zatím jasné. Ředitelství silnic a dálnic bude o termínu jednat s oddělením správy tunelů a krajským úřadem teprve příští týden. „Důvodem jednání je koordinace opravy s ostatními plánovanými opravami, které mohou být v kolizi s uzavírkou tunelu,“ sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Kristýna Korenčiková.

Vítězství sdružení firem vyplývá z údajů v registru smluv. Některé nabídky byly levnější, sdružení vyhrálo díky kombinaci ceny s délkou uzavírky a dobou záruky. Cena podle smlouvy činí 107,5 milionu korun, původní odhadovaná cena přitom byla 93 milionů.

KOMPLETNÍ OPRAVA

Údržbové práce uzavřou tunel Hřebeč na silnici I/35Rekonstrukce uzavře tunel Hřebeč na silnici I/35 stejným způsobem jako údržbové práce v dubnu.Zdroj: ŘSD ČRHřebečský tunel čeká kompletní modernizace a během prací dojde k částečné výměně jeho technologické části. Odborná firma udělá novou videodetekci a kamerový systém, řídicí systém, podívá se také na požární ochranu a instaluje nové LED osvětlení včetně proměnného dopravního značení a světelné signalizace. Oprava čeká i odvětrání a vzduchotechniku. Současně dojde k opravě ostění tunelového tubusu a nového systému izolace proti vodě. Projekt počítá rovněž se stavebními a sanačními pracemi na stabilizaci sesuvu u východní části portálu tunelu.

Hřebečský tunel na silnici I/35 byl otevřen v listopadu roku 1997. Měří 354 metrů.