S Italem jednal starosta Jiří Brýdl a dohodli jasné termíny. „Původní projekt je zrušený. Investor zadal nový. Do konce srpna bude hotový projekt pro územní rozhodnutí, do května příštího roku potom pro stavební povolení. Nejpozději posledního prosince roku 2011 by měl být objekt zkolaudovaný. Pokud společnost Česká real nedodrží termíny, hrozí jim sankce a dokonce můžeme od smlouvy odstoupit,“ sdělil svitavský starosta Jiří Brýdl.

Zastupitelé schválili prodej hotelu Slavia za tři miliony dvě stě tisíc korun před pěti lety. Italský podnikatel Claudio Leo Personnettaz tehdy slíbil, že ho za tři sta milionů korun přestaví na luxusní hotel a rezidenční byty. Projekt ale zkrachoval a investor nápad přehodnotil. Vypustil podzemní parkoviště i moderní byty. Radní Personnettazovi ještě věří. „Do hotelu už vložil patnáct milionů korun. Proč by to dělal, kdyby o Slavii opravdu neměl zájem. Je nám jasné, že peníze má. Mimo jiné mu patří Malostranská kavárna v Praze. Ovšem dokud nebude hotel stát, jsou obavy na místě,“ dodal Jiří Brýdl. Hotel Slavia podle jeho slov ještě žije.

Hotel patřil odborné škole z Moravské Třebové. Když se jejím zřizovatelem stal Pardubický kraj, došlo na prodej. Město Svitavy chtělo hotel zachovat, proto ho vyměnilo za objekt, kde dnes sídlí kavárna Junior.

Starosta Jiří Brýdl přesto věří, že se Svitavy dočkají moderního hotelu a Slavii zase naplní hosté.

O prodeji Slavie jsme již informovali zde.

Jak dopadly sály ve městě se dočtete zde.