„Když jsem dostal koncem června dopis z Home Creditu, myslel jsem si, že jde o vtip. Oznamovali mi, že neplním smluvní povinnosti a pokud nedojde k nápravě, bude na můj majetek uvalena exekuce,“ říká Ján Girga a vytahuje ze šuplíku „vzácný,“ úřední dopis.

Černé na bílém je na něm psáno: K dnešnímu dni činí vaše splatné závazky z výše uvedené úvěrové smlouvy, zahrnující jistinu, příslušenství, smluvní sankce, celkem 0,00 korun, přičemž tyto závazky každým dnem vašeho prodlení narůstají. K dopisu byla také přiložena poštovní poukázka s předepsanou částkou k zaplacení.

„Poté, co jsem se vzpamatoval ze šoku, vzal jsem telefon a zavolal na sídlo společnosti do Brna. Tam mě několikrát spojovali z oddělení na oddělení, až mi nakonec oznámili, že dotyčný pracovník je na dovolené.

Vzali si na mě kontakt a slíbili, že se ozvou. Už je to však přes tři týdny a nikdo mi nevolal. U našich dveří se zato mezitím objevil exekutor. Chtěl si prohlédnout byt. Když jsem mu ukázal dopis s vyčísleným dluhem, jen nevěřícně zakroutil hlavou, omluvil se a odešel,“ popisuje své útrapy s úvěrovou společností profesionální řidič Ján Girga.

Kontaktovat správce úvěru se nepodařilo ani naší redakci. Pravděpodobně je stále na dovolené. Jeho kolega na telefonu nás ale ujistil, že náprava bude sjednána. Ján Girga tedy pravděpodobně nebude muset spěchat na poštu, aby zaplatil svůj „vysoký“ dluh.