Zimní stadion v Poličce získá umělý povrch. Přes léto ho využije veřejnost i sportovci.

Po několika letech se konečně rýsuje využití zimního stadionu mimo jeho hlavní sezonu. „Získali jsme rozhodnutí z ministerstva školství na dotaci na in-line povrch pro zimní stadion," informoval starosta Jaroslav Martinů. Je přesvědčený, že ještě do prázdnin ho stihnou instalovat. „Alespoň několik měsíců, než se začne opět dělat led, z něho budeme mít užitek," řekl Jaroslav Martinů.

Letní bruslení

Moderní umělý povrch ocení nejen ti, kteří si chtějí jen tak zabruslit. Zlepší se také tréninkové možnosti sportovců. Hokejová liga existuje ve městě třináct let. „In-line povrch pro nás znamená velký přínos. Kluci budou moci jezdit na kolečkových bruslích, rozvíjet svoji obratnost i práci s holí," uvedl Miloš Grubhoffer, předseda poličského hokejového klubu. Za umělým povrchem už nebudou muset jezdit jinam. Miloš Grubhoffer uvažuje rovněž o soutěžích v in-line hokeji. „Pokud budeme mít v Poličce umělý povrch, uspořádáme soutěže v in-line hokeji pro okolní obce," řekl Miloš Grubhoffer.

O náklady na umělý povrch stadionu se město podělí s ministerstvem školství rovným dílem. „Předpokládáme, že vysoutěžíme cenu kolem sedmi set až osmi set tisíc korun," míní Jaroslav Martinů. Polovinu zaplatí z dotace, zbytek z městské kasy. „Věříme tomu, že in-line povrch lidé využijí. Polička je hokejové město," dodal starosta Martinů.