Zatímco odborná porota vybírá vítěze ve čtyřech kategoriích mezi 25 nominovanými, veřejnost může svého favorita podpořit napříč kategoriemi a hlasovat na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz. Jméno vítěze ceny Památky děkují oznámí na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro ve středu 21. září na zámku v Náměšti nad Oslavou.

„Pardubický kraj má letos v kategorii „obnova památky, restaurování" hned dvě želízka v ohni, a sice Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, který prošel 
v uplynulých dvou letech rozsáhlou revitalizací, 
a hřbitovní kapli sv. Isidora v Křenově, památku disponující zcela jedinečnou sochařskou i malířskou výzdobou," uvedla k soutěži za Národní památkový ústav Zuzana Vlasáková.

Hřbitovní kapli sv. Isidora postavili v roce 1707. Inicioval to místní farář a mecenáš Johan Benedikt Schindler. Stavba i vnitřní výzdoba a mobiliář byla ve špatném stavu. Potvrdil to 
i průzkum z roku 2004, kdy kaple přešla do majetku obce Křenov. Stavbu v letech 2007 až 2010 staticky zajistili a vyměnili krov. 
V roce 2011 opravili fasádu kaple, vnitřní schodiště 
a o rok později došlo na restaurování vstupních dveří
a náhrobních desek osazených na fasádě. „V témže roce byl zahájen rozsáhlý restaurátorský průzkum na malbách a štukové výzdobě interiéru a v roce 2013 započalo restaurování těchto výzdobných prvků," dodala Zuzana Vlasáková. Restaurování ukončili v roce 2015, kdy zachránili i sochařskou výzdobu kaple.