O tábor je mezi dětmi i jejich rodiči značný zájem. „My ho pořádáme již potřetí, tentokrát tady máme dvě desítky dětí," říká jedna z pořadatelek Jitka Olšanová. Šestiletá Klárka Vaverová je na tomto táboře poprvé a nejvíce se těší na to, jak budou hledat poklad na jedné půdě.

Hledání pokladů

„Já vím, že na půdě Langerovy vily bude schovaná stará listina," věří malá Klárka. Poklady budou děti nacházet i na půdách dalších historických budov ve městě a při tom se také dozvědí něco o jejich historii. Kromě zajímavých informací z minulosti svého města se malí táborníci podívají rovněž na pár rozhledem a vyhlídek. „Připravili jsme pro ně výlet na rozhlednu Járy Cimrmana v Březové nad Svitavou nebo Pastýřku v Moravské Třebové. Zastavíme se na vyhlídkové plošině na Hřebči," prozradila ředitelka muzea Blanka Čuhelová. Zároveň podotkla, že když s muzejními tábory začali, netušili, že bude o ně tak velký zájem. „Zatímco před třemi lety jsme řekli, že šestnáct dětí je až dost, letos jsme jich kvůli zájmu přijali už dvacet. Další malé zájemce jsme museli odmítnout," sdělila ředitelka Blanka Čuhelová. Některé děti se na tento příměstský tábor rády vracejí.

Noví kamarádi

„Na tábory chodím ráda, na tomto jsem už podruhé. Je to tady fajn, něco se dovím o městě, poznám nové kamarády. Navíc se mi líbí, jak to tady mají zorganizované," říká Katka Ebertová.

Na muzejním táboře se děti rozhodně nenudí ani v prostorách muzea. „Seznámí se s výstavami, něco hezkého si vytvoří, hravým způsobem se něco naučí," tvrdí muzejnice , která se dětem věnuje i v průběhu školního roku, Jitka Olšanová. Děti se nebudou věnovat jen historii. „Zaměříme se i na přírodu, a to v souvislosti s výstavou, kterou tady máme. Je o včelách," přibližuje další program Jitka Olšanová. Dvacet malých Svitaváků čeká týden plný dobrodružství a poznávání.