Pozvánku na neformální setkání přijali nově zvolení představitelé samosprávy Pardubického kraje, hejtman Martin Netolický, jeho náměstci Roman Línek a Jaromír Dušek. Příležitost hovořit s místními podnikateli si nenechal ujít také krajský radní Zdenek Křišťál.

Pravidelná setkání jsou prostorem pro výměnu názorů na stav ekonomiky, legislativy a podpory podnikání v České republice. „I kraj je obětí daňových změn stejně jako podnikatelé. Zatímco jim se zvyšuje daňová zátěž, krajům stagnuje daňová výtěžnost. Veškeré nové příjmy z daní si nechává stát. Nejsme proto schopni rozšiřovat motivační systém pro podporu podnikaní v regionu," řekl hejtman Martin Netolický.

Podnikatelé poukazovali na rostoucí poptávku po pracovní síle, která by měla odpovídající technické vzdělání. „Jsme si vědomi důležitosti rozvoje technického školství. Proto se ho snažíme podporovat například formou stipendií. Přizpůsobujeme tomu také nabídku studijních programů v rámci učňovského a maturitní vzdělávání. V trendu chceme pokračovat," objasnil Martin Netolický.

Podnikatele informoval také o situaci v dopravní obslužnosti, chystaných změnách ve zdravotnictví a výhledu hospodaření kraje.

(jry)