„Počet týmů na prvním ročníku nenasvědčoval tomu, že se z ní stane největší soutěž v požárním útoku vůbec. Letošní 19. ročník bude hostit více než 200 družstev z České i Slovenské republiky. Jedná se o neoficiální Mistrovství Československa, jelikož se zde představí nejlepší týmy obou zemí proti sobě,“ sdělil jeden z organizátorů Jakub Paulíček. Akce se koná v sobotu 28. října v areálu firmy Flídr s.r.o, který se na tento den mění v duchu recese na Dřevoplech N.P.

Akce začíná v 8.30 hod. tradičním recesním divadlem, které je především satirou na současnou, nejen politickou, situaci. V 9.00 pak nastoupí ženy. Na startu bude 50 družstev a 7 z nich bude ze Slovenska. Papíroví favorité budou na startu mezi čísly 15 - 30. Po nich nastoupí cca v 11.30 hod. muži. Mužů je na startu 155 a papíroví favorité poběží od startovního čísla 20.

Nejlepší slovenská družstva, kterých je na startu 20, pak nastoupí od čísla 60. „Na tomto závodě ale není nouze o překvapení. Třešničkou na dortu bude pak přímý souboj vítězů Extraligy ČR a Slovenského Superpoháru v obou kategoriích, který není nikde jinde k vidění,“ sdělil Jakub Paulíček. Na startu pak nebudou chybět nejlepší týmy z okresu Svitavy, a to domácí Široký Důl (Vítěz Svitavské ligy) a Chrastavec. V kategorii žen jsou pak nejlepšími týmy sezony děvčata z Desné (vítězky Svitavské ligy) a z Nedvězího.

Mimo hlavní závod se koná Otevřené mistrovství Evropy v naběračce dvojic. Závod lze sledovat také na internetu. „V loňském roce byla sledovanost tohoto závodu na internetu přes 35 000 lidí a jednalo se tak o nejsledovanější přenos v historii požárního sportu, kdy jsme asi o 8000 předběhli loňské MS v Ostravě,“ pochlubil se organizátor.