Posledním dělení bodů a posledními společnými chvílemi hasičské party lidí, kteří se od jara až do podzimu setkávali na dráze.

Dvacet tři mužských, devět ženských a čtyři družstva veteránů přivítali starosta SDH Sádek Stanislav Červený a místostarostka obce Eliška Měšťanová. Po krátkém seznámení s průběhem soutěže a rozchodu se jako první na základně připravilo družstvo domácích.

Z družstev první pětky Chrastavec dal čas 19:32 a dlouho vedl, Jevíčko zaběhlo čas 19:19 a vystřídalo je na vedoucím místě. Rohovládova Bělá měla po jednom závodě v Bohuňově dvacet bodů, a kdyby se jí dařilo podobně i zde, mohla zamíchat středem výsledkové listiny a při pravidelné účasti v soutěži mohla by být zdatný soupeř pro čelo tabulky. Bylo z toho jen šest bodů. Někdo počítal, někdo kalkuloval, jaký čas musí zaběhnout, aby dopadl co nejlépe v konečné tabulce. Nejvíc povzbuzovali diváci při pokusu Hartmanic, kteří útočili na první místo jako jedenadvacáté družstvo startovní listiny. Věděli, jak dopadli jejich největší rivalové z Desné a Širokého Dolu. A tak se to stalo. Jeden jediný neplatný pokus během sádecké soutěže si právě vybrali oni. A tím spadli celkově na třetí místo.

Desná a Bohuňov si v soutěži žen vedly opět svoji samostatnou soutěž. Čtyři poslední závody vyhrály právě ženy Desné, ale zde musely zdolávat do té doby vedoucí místní družstvo. Nakonec je ještě přeskočil Bohuňov a vyhrál tak poslední závod.

Veteráni měli své jasné. Hartmanice vyhrály svoji část ligy ve čtvrtém závodě. Jediný soupeř Široký Důl, který je v minulém závodě porazil, přiznal chybu a byl dodatečně diskvalifikován. Celkové výsledky Svitavské ligy 2011 budou vyhlášeny 11. listopadu v Lubné od devatenácti hodin.

JIŘÍ FELTL