Dopolední zásah na střeše domova pro seniory ve Svitavské ulici v Moravské Třebové jim nejprve zkomplikovala zaparkovaná auta bránící průjezdu výškové techniky. „My si ale poradíme i tak. Na plechovou střechu vylezli naši hasiči-lezci vikýřem a tam ji opravili,“ okomentoval situaci v tiskové zprávě mluvčí hasičů Jakub Stryka.

V péči lékařů skončil po páté hodině odpoledne v Lanškrouně jeden člověk, který se nadýchal zplodin při vzplanutí jídla v troubě. Jednotka profesionálů se postarala o uhašení a odvětrání bytu.

Ilustrační foto. Silný vítr páchal škody v Pardubickém kraji.
Stromy padaly na troleje i elektrické vedení, v Ústí hořelo v rozvodně

Zdánlivě rutinní výjezd k likvidaci hořícího kontejneru na Jungmannovo náměstí v Hlinsku zkomplikovalo umístění nádoby v blízkosti autodílny. Požár lidé nahlásili krátce před desátou hodinou večer a hasiči riziko vzápětí zažehnali. „Rychlým zásahem se požár obešel beze škody a plameny se nikam dále nerozšířily,“ popsal Stryka.

Jeho kolegové se věnovali také likvidaci popadaných stromů nebo následků dopravních nehod. V neděli před pátou hodinou ráno je na Masarykově náměstí v Chrudimi překvapila poloha červené škodovky uvězněné na zábranách u kruhového objezdu. „Jak přesně se tam vozidlo dostalo, nevíme, ale nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči na místě provedli zachycení vytékajícího oleje z proražené olejové vany a poté předali místo policii,“ doplnil mluvčí hasičů.

Mohlo by vás zajímat: V centru Pardubic se pohyboval muž s airsoftovou zbraní a kuklou na hlavě

Zdroj: Policie ČR