Výsledky
Muži
1. Míchov  18:11
1. Pomezí B 18:11
3. Široký Důl A 18:16
Senioři
1. Perálec  17:90
2. Telecí  18:33
3. Oldřiš  27:56

Ženy
1. Jevíčko  19:02
2. Velké Opatovice 19:79
3. Oldřiš A 19:90

Dvacet šest družstev mužů, deset družstev žen a čtyři družstva seniorů bylo přihlášeno na startovních listinách. Mezi závodníky Širokého Dolu a Kamence se našli nedávní reprezentanti naší republiky z mistrovství světa dorostu a juniorů ze Svitav. Natěšení byli všichni na nadcházející závod.

Prvních pět družstev mužů se vešlo mezi osmnáctou a devatenáctou vteřinu. Velkým skokanem letošního roku je Míchov, obec nedaleko Letovic v okrese Blansko. V tomto závodě Pomezí B vyrovnalo dosavadní vedoucí čas právě Míchova na pravém i levém proudu. A byli dva vítězové. Do této pomyslné TOP 5 se vešli i domácí, znalí tratě, která je typická svým dolíčkem mezi rozdělovačem a proudem.

Stále vede Chrastavec vyrovnanými výkony v dosavadní části soutěže. V seniorech nedokončilo vedoucí družstvo Hartmanic. Prasklá hadice jim nedovolila dokončit útok. A tak se na nejvyšší stupeň postavil dosavadní korunní princ celé soutěže Perálec.

Že není nutno brát soutěž jen jako ničení těla a ducha, ukázaly už poněkolikáté hasičky ze Sebranic. Perfektně napekly a navařily pro celé družstvo, včetně doprovodu. V ženách neměl svůj den Bohuňov a skončil až na šestém místě, a tak si místa na stupních vítězů rozebralo Jevíčko, Velké Opatovice a třetí místo bralo místní družstvo A.
Je třeba poděkovat místním hasičům za pěknou atraktivní soutěž a přát další vylepšení. Ostatním se zbývá těšit na další pokračování příští rok, už čtvrté.

JIŘÍ FELTL