Na Zelený čtvrtek ozdobili členové agentury Boží mlýny skalní útvar Kolumbovo vejce. Jsou přece Velikonoce a všechna vajíčka si tajně přejí být krásným barevným symbolem velikonočních svátků. Skálu v lese poblíž Boru agentura ozdobila už posedmé. Tentokrát budou lidé zřejmě přemýšlet, co se honilo autorům hlavou, když vymýšleli koncept výzdoby roku 2022.

"Jistě to byly všechny důležité události, které na nás letos silně působí, ale také události a výzvy, které nás čekají. Vloni, při příležitosti výročí Johna Lennona, mělo Kolumbovo vejce obří lennonky. A můžeme prozradit, že slavný „brouk“, respektive jeho myšlenky byly inspirací i letos," uvedl mluvčí Božích mlýnů Jiří Sehnal.

Vejce je letos ozdobené z více stran.

"Chceme tím ukázat, že z různých stran lze vidět různou realitu, která však jiným jazykem říká totéž. Kdyby vejce bylo „pravda“, tak z žádného úhlu nikdy nepůjde vidět celou pravdu. Abychom poznali pravdu toho druhého, potřebovali bychom vidět svět jeho očima,“ vysvětlil Sehnal.

V kreativním oddělením agentury přemýšleli, zda slovo happening je více od anglického „happen“ – stát se, anebo zda by nemohlo být odvozené od slova „happy“ – šťastný. "V případě takového happeningu, jakým je zdobení Kolumbova vejce, se nám děje, že se stáváme šťastnými, když se nám podaří dílo dokončit,“ dodal jeden z letošních aktivních tvůrců.