Studenti a učitelé, kterým se už podařilo vybrat peníze pro léčebnu dlouhodobě nemocných a také pro Matýska Loučku trpícího leukémií, se letos rozhodli akci zopakovat. Znovu tak pomohou dobré věci.

Pro všechny, kteří si chtějí užít trochu předvánoční atmosféry a zároveň také někomu pomoci, se dveře gymnázia otevřou 29. listopadu od 9 do 17 hodin. Co na návštěvníky letos čeká? Lákadel je opravdu mnoho. Stejně jako v loňském roce se chodby promění v předvánoční jarmark plný vánočních ozdob, perníčků a jiných drobných dárečků. Osvědčená francouzská kavárna nabídne opět velké množství zákusků a sladkostí, zatímco vůně čaje bude návštěvníky lákat do příjemné anglické čajovny. Nebude chybět ani německá pivnice s klobásami, preclíky a dobrým pivem. Úplnou novinkou pak bude valašská jizba, která připraví frgále a kyselicu. Kromě těchto atrakcí čeká samozřejmě na návštěvníky mnoho dalších překvapení.

Studenti se letos rozhodli, že peníze, které vyberou, poputují do speciální školy. „Letošní výtěžek jsme se rozhodli věnovat Speciální základní škole Litomyšl, která s naším gymnáziem sousedí. Této škole se snažíme pomáhat už delší dobu. Každý rok proto organizujeme Den se speciální školou, kde je pro děti připraveno plno her a dárků," uvádí ředitelka gymnázia Ivana Hynková. Výtěžek z Charitativního dne bude zástupcům speciální školy předán během Adventních radovánek ve Smetanově domě.
„Myslím, že loňský ročník se opravdu povedl. Na gymnázium si našlo cestu hodně lidí. Doufám, že letos tomu nebude jinak," říká ředitelka s úsměvem. Všichni, kteří si chtějí užít pěkný sobotní den, jsou srdečně zváni.

BARBORA KOŠŇAROVÁ