Dne 30. března jsme se s třemi studenty našeho gymnázia zúčastnili pěvecké soutěže v Moravské Třebové. Soutěžilo se v šesti kategoriích. Viktor Ille si vyzpíval v páté kategorii (8. a 9. třídy a příslušné ročníky nižšího gymnázia) druhé místo s písničkou Hledá se žena. Elena Trčková z 1. B a Julie Junková z 2. B musely soupeřit v šesté kategorii. Byla to škoda, protože tato kategorie byla nejsilnější a nejvyrovnanější. Bohužel, vyhrát může jen jeden, a vítězem se stala Elena Trčková s písničkou I will Survive. Julii Junkovu doprovodila na kytaru Nicol Weiglová, společně získaly místo třetí. A když si uvědomíte, že od druhého místa je dělilo půl bodu, pochopíte, jak vyrovnaná tato skupina zpěváků byla.

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci našeho gymnázia a přejeme jim hodně nazpívaných písniček a spoustu hezkých chvil s muzikou.

Jak již bývá v posledních letech tradicí, studenti Gymnázia Jevíčko dosahují výrazných úspěchů v soutěži z latinského jazyka Certamen Latinum. Dne 23. března se uskutečnilo v Praze zemské kolo olympiády v latině (Certamen Latinum). Vítězem kategorie A se stal student našeho gymnázia Martin Holan, který postoupil do celostátního kola. V celostátním kole, které proběhlo 14. dubna v Praze, opět zvítězil a stal se nejlepším latiníkem kategorie A v České republice.
Dne 22. března se uskutečnilo na Základní škole náměstí Míru ve Svitavách okresní kolo olympiády v českém jazyku. V konkurenci 25 soutěžících obsadily první a druhé místo studentky Gymnázia Jevíčko Nikola Pospíšilová a Vendula Rozmánková, které budou školu reprezentovat v krajském kole.

Dne 5. dubna se uskutečnilo v Pardubicích krajské kolo matematické olympiády kategorií B a C.

V kategorii B zvítězila studentka Kateřina Jarkovská. Na čtvrtém místě skončil student Filip Jeniš.

JIŘÍ JANEČEK