Ve svitavském okrese se stále více jednotlivců a rodin nebojí medializace. Rozhodnou se prověřit sportovního ducha a soudržnost rodiny v reality show nebo jiném klání. Osobní zkušenost má rodina Veleckých z Janova. Sportovně založenou rodinu do plnění záludných úkolů přihlásil otec Jan.

„Reprezentovat rodinu si Honza přál,“ uvedla jeho manželka Gabriela Velecká. Rodina, přátelé a spolupracovníci je doprovodili do studia, kde se stali svědky vítězství Jana nad golfovou holí.

Jednou z výher byl letecký zájezd do Egypta, na který jeli jako rodina poprvé společně. Dovolenou jim zkomplikovalo onemocnění roční Julie. Dalších výhra automobil se stal terčem útoku opilé omladiny. Škoda dosáhla patnácti tisíc korun. „Auto, které jsme vlastnili asi měsíc, si vytipovali na parkovišti před bytovkou místní mladíci,“ říká Gabriela Velecká. Souvislost se soutěží rázně odmítá. K vykradení jejich druhého vozu došlo minulý týden na stejném parkovišti.

Televizní pořad se vysílal v době, kdy si rodina užívala dovolenou na jiném kontinentě. ,,Žádnou negativní reakci na naše televizní účinkování jsme po návratu nezaznamenali,“ uvedla maminka tří dětí. Sport je součástí jejich života. Před třemi lety se Jan a Gabriela v pozici trenérů zúčastnili mistrovství České republiky v Cheerleadingu. Tým mladší juniorek na tomto klání získal dvě medaile, zlatou a stříbrnou. Obnovit trenérskou činnost hodlá Velecká od září v Litomyšli, kde provede nábor malých roztleskávaček.

Televizní klání rodinu ještě více stmelilo. Obohatilo je o společné zážitky. Po návratu ze studia se Jan Velecký rozhodl odeslat přihlášku do soutěže znovu. (pop)