Čestné místo mezi hosty zaujal také hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, pardubický primátor Jaroslav Deml a chrudimský starosta Jan Čechlovský, kteří zde zastupovali trojici největších donátorů stavby.

V hospici bude pracovat jedenáct sester a patnáct ošetřovatelek, zařízení bude trvale spolupracovat také s osmi lékaři, z nichž jeden tu bude stále přítomen jako vedoucí lékař.

Zatím bez řádových sester

První hospic v Pardubickém kraji ještě voní novotou, ale v průběhu několika málo dnů je personál připraven přivítat zde první klienty.

Zařízení za 85 milionů korun je připraveno pojmout celkem 27 pacientů, kteří zde budou trávit závěrečné období svého života ve 23 jednolůžkových a ve dvou dvoulůžkových pokojích.

Veškerý personál tvoří „civilní zaměstnanci“, řádové sestry tu prozatím sloužit nebudou.

Prostorné pokoje s LCD televizí

Pokoje jsou prostorné, vybavené moderními automatickými elektrickými polohovatelnými lůžky a střídmým, ale fortelně se tvářícím dřevěným nábytkem. Z interiéru pokoje je přímý bezbariérový přístup na poměrně rozměrný balkón, stejně pohodlně se klienti dostanou i na vlastní sociální zařízení. Na chodbách, v pokojích i na toaletách jsou všude dřevěná madla, kterých se mohou málo pohyblivý klienti v případě potřeby přidržovat.

Každý z pokojů má svou vlastní televizní LCD obrazovku, samozřejmostí je možnost přivolat si instalovaným signalizačním zařízením kdykoliv pomoc v nouzi.

V hospici je také vyšetřovna s glukometrem, tonometrem či fonendoskopem. K dispozici je i odsávačka, oxygenátor, speciální vana s hydraulickým zvedákem a další technické vybavení, které má ulehčit pobyt nevyléčitelně nemocným a imobilním klientům.