Sbor dobrovolných hasičů připravil trať na louce u fotbalového hřiště. „Nápad se zrodil vloni v hlavách mladých hasičů. Kluci na vesnici si doma staví různé stroje, frézy a malé traktory. Takže ta myšlenka vznikla úplně spontánně. Vloni se zúčastnilo deset strojů, letos jich přijelo dvanáct,“ uvedl Petr Kalousek ze Sboru dobrovolných hasičů v Janově. Sám se na start nepostavil, ale jeho syn usedl za volant traktoru, který zhotovil se svým kamarádem.

Na trati se představily různé traktory. O tom, kdo v netradičním závodě vyhraje, ale rozhodoval um řidiče. Publiku se představili ve slalomu vpřed i vzad, tahu klády a v dovednostní disciplíně v přepravě kelímku s vodou. Šlo nejen o vteřiny, ale také o šikovnost. Vrcholem soutěže bylo klání v bahně. Traktoristi se rozjeli z kopce, projeli hlubokým blátem a následně museli zdolat několik záludných překážek. Naštěstí žádný ze strojů v bahně neuvízl. Motory řvaly, ale vždy traktor vyjel. Pouze jednou pomáhali s vytlačením hasiči.

A kdo obstál v netradičním závodě plném recese nejlépe? Pomyslné zlato patří domácímu Tomáši Tauerovi. Na druhém místě skončil Libor Simon a na třetím Josef Popelka, oba taktéž z Janova. Cenu diváků za nejhezčí stroj si odvezl Josef Švec z Nové Vsi.