Zástupci sboru už sehnali dost peněz na zahájení akce a věří, že staveniště předají stavební firmě v polovině listopadu. V rukou mají stavební povolení. „V současné době máme na účtu dva miliony korun. Šest set třicet tisíc korun pochází z půjček a zbytek ze sbírky.

Ve vzduchu visí dotace dva a půl milionu korun z ministerstva kultury, peníze z fondu církve, Waderovy nadace a určitou částku získáme také prodejem vily u vlakového nádraží,“ vypočítává Jana Macková z realizačního týmu. Představitelé církve spustí v dohledné době také projekt dárcovských textových zpráv na kostel a plánují speciální benefiční koncert. Ve výběrovém řízení na dodavatele zvítězila firma z Litomyšle, která unikátní objekt postaví za 19,7 milionů korun.

Kostel navrhnul architekt Zdeněk Fránek podle motta z Bible: „Bože tvé milosrdenství až k nebi sahá, až do mraků tvoje věrnost.“ V sobotu se v místě budoucí modlitebny za světelnou křižovatkou v Litomyšli směrem na Svitavy koná první bohoslužba. Zátupci církve, politické scény a okolních obcí se zúčastní poklepu na kvádr z šedé broušené žuly, který následně uloží do základů kostela.