„Prezident Miloš Zeman, vláda Andreje Babiše, komunisté a SPD dlouhodobě směřují naši zemi do područí Ruska. Vraždí tu ruští agenti a náš prezident mlčí. Rádoby rázné kroky vlády nesmí zakrýt její odpovědnost za současnou situaci a dlouhodobě toxickou politiku. Už je to za hranou únosnosti,“ zdůrazňuje v prohlášení občanská iniciativa Milion chvilek pro demokracii.

Na čtvrteční 18. hodinu svolala demonstraci Hrad za hranou, republika v ohrožení! Účastníci budou žádat odstoupení prezidenta Zemana. Demonstrace se koná od 18 hodin ve Svitavách u morového sloupu a také v Poličce na náměstí, je tu zhruba 120 lidí.

"Pohár trpělivosti přetekl. Musíme říct jasné NE vlivu prezidenta Zemana na směřování našeho státu do područí Ruska. Musíme se hlasitě ozvat a udělat vše pro to, aby říjnové volby přinesly skutečnou změnu. Aby demokratické strany sestavily vládu bez ANO, bez prokremelských komunistů a extremistů z SPD a jim podobných," vzkazují organizátoři protestu v Poličce.

Radnice Vysokého Mýta podpořila podání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana. Petici k podání ústavní žaloby najdete ZDE

Také obyvatelé Proseče na Chrudimsku se dnes před 18. hodinou připojili k demonstraci svolané spolkem Milion chvilek pro demokracii, sešlo se tu asi 45 lidí, aby vyjádřili protest proti prezidentovi republiky Miloši Zemanovi, ale i premiérovi Andreji Babišovi. Vlajky, cedule s hesly informující o důvodech demonstrace a česká hymna provázely setkání lidí, kteří se nedokáží smířit s tím, kam Česko v současné době směřuje. V chrudimském okrese byla Proseč v konání demonstrace jediná, žádné jiné město nebo obec protest neuspořádalo.

"Připojíme se ke všem lidem, kteří nechtějí mlčet ke lžím prezidenta Zemana, střetu zájmu premiéra Babiše, k cestě do područí totalitního Ruska, k omezení svobody médii, k rozkladu pilířů demokracie a naší země, kde chceme důstojně žít," vyzvala organizátorka prosečské demonstrace Olga Klímová. Zároveň poprosila všechny účastníky, aby nezapomněli na hygienická opatření.

Kde všude se demonstrace konají, najdete ZDE