Moravskou Třebovou se ve středu přehnaly silné bouřky.

"V 15:17 hodin jsme na operační středisko přijali zprávu o zvyšující se hladině potůčku, který se mění v řeku. Při příjezdu profesionální jednotky Moravské Třebové a dobrovolných jednotek Staré Město a Městečko Trnávka již byla hladina po okna rodinného domu. Hasiči začali vodu odčerpávat a asi po hodině, kdy se vodu podařilo odčerpat, začali s úklidem bahna," sdělil Jakub Mačát z HZS Pardubického kraje.

Spoušť v Moravské Třebové fotoaparátem SDH Kunčina
VIDEO: Z ulic v Moravské Třebové byly řeky, státovku I/35 zasypaly kroupy

Tím ale rozmary počasí neskončily. Další událost byla ohlášena v 15.20 hodin v místní části Udánky a postupně voda začala zaplavovat sklepy i v jiných částech. Událostí začalo rapidně přibývat. "V současnosti hasiči mají ještě plné ruce práce a události řeší postupně podle jejich naléhavosti," dodal Mačát.

V Moravské Třebové bouře nejvíce řádila v místní části Udánky. "Dnešní odpolední krupobití nejvíce “odnesli” naši spoluobčané v Udánkách a naši sousedé na Lanškrounské ulici. Propustky a mosty byly ucpané splachy z polí a daly “zabrat” zejména zasahujícím hasičům," informoval starosta Moravské Třebové Pavel Charvát.