Pohár čítal celkem šest závodů. Nikdo si nenechal ujít účast, aby nepřišel o cenné body do celkového hodnocení.

Závod se běžel dvoukolově. Závodníci si rozdělili po základních kolech čtyřicet bodů za první místo až po jeden bod za třicáté místo. Do prvního kola se nastupovalo podle vylosovaných čísel a do druhého podle nejslabších časů. Hasiči startovali atletickým způsobem, to znamená, že jeden ulitý start se toleroval a při druhém byl vyloučen ze startu ten závodník, který další start uspěchal. Nedílnou součástí každé soutěže jsou rozhodčí. Těm nesmí ujít žádný chybný spoj hadic nebo špatné zdolání kladiny. Dvě pravidelně střídající se party rozhodčích znamenaly bystré a rozhodné verdikty při rozhodování.

Celkem šedesát pět dvojic mužů se vydalo do boje na sto metrů s překážkami. K pořádným výkonům na trati patřily tretry, připravené hadice a jistě pravidelný trénink vrcholového sportovce. Hlavním úskalím bývá spojení dvou hadic, jejich připojení k rozdělovači a v poslední části připojení proudnice. Zde rozhodčí zaznamenali nejvíce neplatných pokusů.

Startovní čísla 87 a 88 patřila závodníkům Jakubu Paulíčkovi (Široký Důl) a Davidu Grůzovi (Chodov), kteří jsou v průběžném hodnocení na druhém a prvním průběžného hodnocení poháru. Los je svedl do vzájemného souboje v prvním kole a čas ve druhém. David Grůza, jako držitel českého rekordu, dal čas pod 16 sekund jako jediný.

Stejná soutěžní pravidla platila i pro ženy včetně postupu šestnácti nejlepších do „Večerní stovky“. První pokus je spíše na jistotu a ve druhém ti, co mají šanci na vylepšení umístění, jdou na risk. První tři závodnice základní části se dostaly svými časy pod osmnácti sekundovou hranici. O pořadí na 11. a 12. místě musel rozhodnout čas z prvního kola, protože jak Lucie Hirmerová (Chválenice) tak Barbora Šubrtová (Velichovky) dosáhly shodného času 18:61.
„Večerní stovka“ byla vyřazovacím závodem šestnácti nejlepších mužů a žen. Podle vyjádření závodníků jde o největší risk buď a nebo, kde čas už tolik nerozhoduje. Zkrátka první v cíli postupuje. Pod umělým osvětlením rozhodoval kritický rozdělovač, který si závodníci přikrývali tělem a neviděli na spoje. Vítězi „Večerní stovky“ v Kamenci v roce 2011 se stali v kategorii mužů David Dopirák z Holýšova a v kategorii žen Lenka Tomandlová z Ledenic.

Český pohár Velkopopovického kozla – muži:
1.Grůza David (Chodov) 15:67
2.Paulíček Jakub (Široký Důl) 16:09
3.Netrval Milan (Hubenov) 16:42
Český pohár Velkopopovického kozla – ženy:
1.Krayzlová (Těškovice) 17:11
2.Tomandlová Lenka (Ledenice) 17:20
3.Frgálová Andrea (Otaslavice) 17:87

JIŘÍ FELTL