Na šestém setkání samohybů ve vesnici na hranici svitavského okresu se představilo celkem padesát šest traktůrků, traktorů a dalších strojů. „Líbí se mi. Mám doma pětadvacítku traktor, tak se rád podívám i na ostatní," řekl Miroslav Šícha z Květné. Dobře se bavili nejen velcí chlapi, ale i ti malí.

Přehlídka strojů

Místní i přespolní borci obecenstvo se svými „miláčky" nejprve seznámili. Při následné jízdě zručnosti pak dokazovali, co všechno umí. Projížděli mezi brankami, převáželi kelímek s vodou z jednoho místa na druhé. Hřebem sobotního odpoledne byla jízda terénem. Ti, kteří se do této části přehlídky přihlásili, museli se svými stroji nejprve zdolat strmou stráň. Potom projeli po kopci a dále lesním úsekem, kde zvládli přejezd přes klády, příkop a dva menší pahorky.

Přehlídka je v Březinách už tradicí. „Pořádáme spoustu akcí sportovních a pro děti. Chlapům bylo líto, že pro ně žádnou nemáme," uvedla Lenka Štursová, jedna z hlavních pořadatelek. Rozhodli se, že uspořádají setkání samohybů, aby si užili i pánové. Na prvním jich bylo pár. S léty se počet strojů znásobil.