Terezka je navíc druhým dítětem a první holčičkou v Pardubickém kraji. Petříkovi patří v kraji pomyslná bronzová pozice. Terezka se narodila mamince Lence ve svitavské porodnici prvního ledna v 8.28 hodin. „Dcerka přišla na svět dříve. Termín porodu jsem měla až 13. ledna. Nečekali jsme, že naše Terezka bude první holčička v kraji. Je to pěkné,“ řekla maminka Lenka. Jméno Terezce vybírala společně s partnerem Petrem. Rodina bydlí v Kunčině u Moravské Třebové.

Prvního ledna v 9.13 hodin poprvé zakřičel v litomyšlské porodnici syn manželů Markéty a Petra Smrčkových ze Slatiny u Vysokého Mýta. Petřík se narodil později, než měl. Termín totiž měla maminka už 23. prosince. Malý Petr dostal jméno po tatínkovi a je už třetím dítětem Smrčkových. Doma již čeká Katka a Pepík.

Trutnov: Prvním miminkem Trutnovska se stal v pátek ráno Mario Matuš. Přišel na svět ve 4 hodiny 59 minut mamince Zuzaně. Vážil 2950 gramů a měřil 48 centimetrů. Jsou z Libče u Trutnova. Do druhé hodiny odpolední byl jediným novým přírůstkem trutnovské porodnice. Přestože se Mario narodil až v pět hodin ráno, bude nejspíš prvním miminkem Královéhradeckého kraje. Rodiče podle informace krajského úřadu by měli dostat od kraje dárkový poukaz v hodnotě 5000 korun na nákup dětského zboží. Už tradičně dostává dárky také první občánek města Trutnov.

Hradec Králové: Helena a Václav, tak se jmenují dvojčátka, která se jako první v roce 2010 narodila v porodnici hradecké fakultní nemocnice. Prvním miminkem roku se zde zřejmě stane 42 centimetry dlouhá a 1935 gramů vážící Helena, jejíž křik se sálem rozezněl 25 minut po osmé hodině ráno. Za dvě minuty ji následoval bratříček Václav měřící 46 centimetrů a vážící 2440 gramů. Rodiče dětí jsou z Chrudimska.

Ústí nad Orlicí: Na první miminko roku 2010 čekali na Nový rok v porodnici Orlickoústecké nemocnice až do 10.25 hodin, kdy spatřil světlo světa Ondřej Svoboda. Rodiči chlapce, který po narození vážil 4,060 kilogramu, jsou Martina Svobodová a Leoš Záleský z Chocně. Doma se na něho těší šestiletý bráška Radim.

Jičín: Ve 12.50 hodin se v jičínské porodnici narodil Tomáš Kozel a je prvním letošním narozeným dítětem na Jičínsku. Potomek maminky Jany Kozlové a tatínka Tomáše Kozla váží 3,52 kilogramu a měří 51 centimetr. Narodil se zcela zdráv. Redakce přejehodně zdraví a šťastné vykročení do života.

Náchod:
Přesně v 18 hodin spatřila v náchodské porodnici světlo světa holčička Melisa Janičová. Ta je sedmým dítětem Heleny Janičové z Jaroměře – Josefova. Doma čekají holčičku tři sestřičky a tři bráškové. Na svět přišla s váhou 2860 gramů a délkou 47 centimetrů. Holčička se narodila o 20 dní dříve: termín porodu měla její maminka stanovený na 21. ledna 2010.

Rychnov nad Kněžnou:
Do nedělní uzávěrky Deníku se ve zdejší porodnici v novém roce ještě žádné dítě nenarodilo.