Mraky nedovolily slunku se podívat na rozuzlení tajenky v kategorii mužů, kde ještě nebyl jistý vítěz. Kategorie žen a seniorů měly ale již svého vítěze pro rok 2010 jasné.

Přivítání se ujali starostka Ludmila Sládková a starosta hasičů místního sboru Stanislav Červený. Jako hlavní rozhodčí byl představen Josef Peřina. První začalo se svým útokem domácí družstvo „B“. Nebyl to zrovna ukázkový útok, ale svoji slabší chvilku si během celé soutěže vybralo skoro každé družstvo. Desná „A“, Hartmanice „A“ a Široký Důl „A“ byly nejsledovanější týmy a nejvíce povzbuzovanými, protože každý ještě mohl dosáhnout na celkově první místo nebo zamíchat pořadím na stupních vítězů. Na výsledkové listině se vešli do osmnácti setin vteřiny rozdílu. Největší kandidát na prvenství zaběhl v Sádku nejlepší čas a tím bylo družstvo Desné „A“. V ženách, Bohuňov jen potvrdil své celoroční výsledky a k vítězství v Blanenské lize minulý týden přidal další triumf ve Svitavské lize. Muži a veteráni z Vysokého Mýta zase rozšířili kvalitu a počet družstev na startovní čáře. Hartmanští veteráni uzavřeli svůj rok rekordem dráhy v Sádku. Otevření soutěže pro družstva z okolních okresů kvalitě soutěže jen prospělo.

Oficiálního rozloučení s Okresní ligou Svitavska v požárním útoku ročníku 2010 se již účastnili tři starostové, během soutěže přijel starosta Okresního sboru hasičů Svitavska Josef Jiruše. Společně předali poháry a ceny za umístění v svitavské lize a v soutěži „O pohár starostky obce Sádek“. Poděkování pro všechny zúčastněné za celoroční práci zaznělo z úst Josefa Jiruše, včetně slibné budoucnosti pro soutěž. Potom už došlo na loučení dobrých soupeřů, kamarádů i přátel s přáním setkání se v roce 2011.

Následoval „Sádek open 2010“, speciální dráhy, speciální disciplíny, ale se stejným zapálením jako v lize. Ženská, mužská i smíšená družstva se pouštěla do boje ve štafetovém závodě, kde se v jednotlivých drahách musela nejdříve část dráhy skákat v pytli, dále zdolat tři různě vysoké bariéry a ve třetí dráze sbalit hadici B a pomocí ní srazit kuželky. A to byla teprve polovina štafety. Čtvrtý soutěžící musel na svém úseku použít pro přepravu lyže „krakonošky“, pátý pomocí kbelíku s vodou srazit stěnu s konzerv a šestý na úseku částečně běžel a částečně utíkal do cíle na chůdách. Pro tři soutěžící byla celá štafeta ztížena o rychlostní vypití piva nebo limonády na začátku svých úseků. Hlavní cena putovala do Širokého Dolu.

Celkové výsledky

Muži
Desná A 173 bodů
Široký Důl A 160 bodů
Hartmanice A 150 bodů

Ženy

Bohuňov A 117 bodů
Hartmanice 77 bodů
Desná 69 bodů

Senioři

Hartmanice 54 bodů
Široký Důl 35 bodů
Rozhraní 23 bodů

JIŘÍ FELTL,BLANKA DATINSKÁ