To vše se na poličském nábřeží Svobody u Synského rybníka brzy změní. Intenzivně zde od minulého týdne pracují silničáři. Lampy vymění dělníci v režii města. Zábradlí, které je povětrnostními vlivy již trochu narušené, zatím zůstane.

Hlavním důvodem, proč se do oprav silničáři pustili, je odvodnění nábřeží. „Měli jsme podezření, že může dešťová voda zatékat do zdi,“ informoval Jiří Hostaša z Ředitelství silnic a dálnic. Jednou sice silničáři již vpusti opravovali. Ovšem trubky, kterými voda z povrchu odtéká, by za léta mohly být zkorodované. Aby cestáři předešli narušení zdiva, umístí na nábřeží odvodňovací žlab. Součástí oprav je i úprava chodníku. Ten dělníci vyspádují. Motoristé se budou muset připravit také na dopravní komplikace. Součástí opravy bude i přefrézování vozovky a nový asfalt.
Když už na nábřeží probíhá stavební činnost, připojilo se také město. „Využijeme toho, že probíhají zemní práce a vyměníme stožáry pouličního osvětlení a kabeláž,“ sdělila vedoucí odboru územního plánování, rozvoje Marta Mastná. Zábradlí letos vyměňovat nebudou. Zatím odborníci zkoumají, jestli se dá opravit. „Zábradlí má historickou hodnotu. Naší prioritou je jeho zachování a oprava, ne výměna,“ řekl starosta Jaroslav Martinů.

Silničáři by opravy měli skončit na podzim. Cedule se smajlíkem zmizí v říjnu.