V sobotu byla Desná předposlední možností pro získání bodů. Soutěžilo se i „O putovní pohár starostky obce“, rychlosoutěž v útoku „O litr“ a mini fotbalový turnaj „Desenský kolohnát“ aneb o putovní pohár Jarmila Šimka byl poslední možností, jak si odvést nějaký pohár z Desné. Oprava silnice z Poličky do Litomyšle některým účastníkům ráno i odpoledne docela zkomplikovala příjezd a odjezd. Jasně vytyčená trasa se stala neprůjezdnou a náhradní dlouhou nebo svízelnou.

Na startovní dráze se letos poprvé objevila družstva mužů a žen z Osíku. Los přinesl průběžně vedoucímu družstvu žen z Bohuňova zajímavou první pozici v provedení útoku. Jinak bylo ve všech kategoriích rozlosování běžné. V mužích začínalo domácí družstvo „B“. Počasí se během dne jen a jen vylepšovalo. Ženám a veteránům svítilo na jejich soutěž slunko. Změklá dráha po předešlých deštích měla při některých útocích vliv na jistotu. Bohuňov se nelekl první startovací pozice a i z tohoto místa „udělal“ čas na první místo. A jak si vedli nováčci? Nové družstvo z Osíku jak mužů i žen dokončilo svůj pokus, i když čas nebyl zrovna nejlepší. Ale kdo někdy začínal, ví, jak je to těžké. Hlavní cena v požárním útoku na dvě hadice B „O litr“ konečně zůstala doma a jistě přibude do pokladničky na zvelebení hasičského sboru.

Poslední sportovní událostí desenského odpoledne byl mini fotbalový turnaj Desenský kolohnát. Dvě družstva žen a čtyři mužů se do sebe pustila nelítostně. Žádná taktika jak na mistrovstvích, ale touha po gólech, kterým jásají tribuny, by bylo krátké shrnutí turnaje. Mladíci s Pomezí se ukázali jako nejfotbalovější hasiči. Smutné bylo, že předem domluvený nerozhodný výsledek v zápase žen Desné a Hartmanic o poslední místo nebyl akceptován domácími hráčkami.

Okresní liga SvitavskaMuži
1. Desná A 18.31
2. Hartmanice A 18.46
3. Široký Důl B 19.07

Ženy
1. Bohuňov 18.58
2. Desná 19.25
3. Hartmanice 19.89

Senioři
1. Hartmanice 16.11
2. Široký Důl 16.66
3. Rozhraní 20.15

finále „O litr“
1. Desná A 15.05
2. Hartmanice A 16.35
3. Chrastavec A 16.44

„DESENSKÝ KOLOHNÁT“ aneb o putovní pohár Jarmila Šimka

1. Pomezí
2. Desná
3. Lubná

JIŘÍ FELTL