Něco málo nachumelilo, přituhlo a bylo možné zasněžovat dosud holé lyžařské sjezdovky.

Toho využili i vlekaři skiareálu v Přívratu. Vedení lyžařské školy tohoto areálu nelenilo. Pan a paní Menclíkovi ihned vyhlásili náhradní termín odloženého lyžařského kurzu svitavských školek. A tak se od 29. ledna do 4. února speciální mateřská škola a mateřské školy Pražská, M. Majerové a M. Horákové zúčastnily lyžařského výcviku v lyžařském areálu Přívrat.

Sněhu bylo sice jen tak tak a počasí se dětem ukázalo ve všech zimních svých podobách – mlha, silný vítr, velká zima i led. Děti jsou ale bojovníci a žádné se lyžování nevzdalo. Se svými lyžařskými instruktory se dokázaly postavit na „vlastní lyže". Ale nejen to. Zvládly i sjíždět svah, plužit, zastavit, zatáčet okolo kuželů, s volanty i bez nich, projíždět tunely, sjíždět sjezdovku s pěnovými žížalami i s jinými motivačními pomůckami.

Poslední den našeho snažení jsme byli odměnění – poprvé svítilo sluníčko, i když vítr svoji sílu nepolevil. Dětem však při odpoledním karnevalu na lyžích náladu nezkazil. A tak se to na sjezdovce hemžilo beruškami, čaroději, vílami, princeznami, policisty i zvířátky. Karneval jak má být.  Ukázkové jízdy pro rodiče, kteří se přijeli podívat, co se jejich děti naučily, dopadly na výbornou.  Za to patří velké poděkování všem instruktorům lyžařské školy, speciálně paní Menclíkové a Jitce, ale i celému personálu skiareálu.

Učitelky Speciální MŠ a MŠ Pražská ve Svitavách