Stavaři ale nyní jen řeší vzhled a cenu atypických oken. Rozpočet na výstavbu je dvacet milionů korun a realizační tým se má co ohánět, aby zajistil dostatek peněz. Do konce týdne se koná v Lidovém domě druhý ročník Prima bazaru. Na „bleším trhu“ lidé seženou originální drobnosti i staré knihy. Nechybí porcelánové sady, sošky, hračky, LP desky, šperky nebo malé spotřebiče.

Vloni vynesl Prima bazar zhruba dvacet šest tisíc korun. Letos bude ale určitě úspěšnější. „Sami jsme byli překvapení. Zjistili jsme, že by se z toho mohla stát příjemná tradice, která se může rozrůst do větších rozměrů. Také zboží je tentokrát daleko více než v minulém roce. Lidé přinesli tisíce věcí,“ uvedla Jana Macková z realizačního týmu. Za první tři hodiny bazaru vybrali zhruba patnáct tisíc korun. „Byla tu dokonce fronta, když se ráno otevíralo,“ dodala Jana Macková. Lidé vozili věci nejen z města. Letos tým dobrovolníků rozšířil akci i do okolí. Zapojili se lidé z Vysokého Mýta i České Třebové a také z ostatních církví. Část ručních výrobků darovali rovněž věřící z Náchoda.
Benefice

V letošním roce se ovšem nejedná o jedinou benefiční akci. „Celý rok jsme se snažili pořádat benefiční akce na podporu stavby kostela. Rozpočet dvacet milionů korun je vysoký. Musíme vymýšlet nové věci. Letos se konaly rovněž akce ve městě, které pořadatelé zaměřili na podporu kostela Církve bratrské,“ vysvětlila Jana Macková. Z těch posledních to byla dražba knihy o městě, kterou koupil za čtyřicet tisíc korun starosta Michal Kortyš.

Kostel bude hotový příští rok na podzim. Již letos 25. prosince se tu ovšem uskuteční první bohoslužba.