V kategorii mužů zahájil poměrně svižně Široký Důl A, který dal krásným útokem 17,24, a to na druhém terči svítilo dokonce 16,63. Záhy nato mohl odpovědět prozatím vedoucí tým ligy SDH Stradouň, který ale prostříkal mnohem více a zapsal pouze 18,44, přičemž rychlejší terč byl dole za 17,36. Poměrně velké množství nepovedených a neplatných pokusů způsobilo, že favorité postupně odpadávali jeden po druhém, a tak dostali šanci pronásledovatelé. Svým osobním rekordem se na druhé místo dostal Dolní Újezd, který zapsal 17,58. Do konce závodu pak padla už pouze jedna sedmnáctka, a to v podání Zbožnova, který se tak zařadil na třetí místo. Zvítězil tedy Široký Důl A. Poprvé na stupních vítězů stanul Dolní Újezd a odvezl si stříbrné medaile. Třetí skončil Zbožnov. Ligu vede po třech závodech Široký Důl A s 62 body. Druhá je Stradouň, které schází na vedoucí příčku 6 bodů, třetí pak Pohodlí se 43 body.

V Sádku pokračovala hasičská liga Svitavska v požárním útoku.
Hasičská liga: V Sádku zabodovali senioři z Hartmanic

V kategorii žen byl vývoj vcelku podobný jako v kategorii mužů. Mnoho chyb favoritů a šance pro ostatní týmy. Kamenec B začal pěknou sedmnáctkou 17,83, ale tento čas by na minulém závodě nestačil ani na bednu. Takže se čekalo, jak si s tím poradí ostatní ženské týmy. Nakonec se ale našel pouze jeden, který byl schopen tento čas překonat, a to Pomezí. Děvčata potvrdila svoji fantastickou formu z minulých závodů a dala 17,75. Tento čas vydržel na prvním místě do konce závodu a děvčata mohla slavit už druhé letošní vítězství. Tyto dva týmy doplnil na bedně celkově třetí Široký Důl, který rovněž potvrdil solidní formu z minulých závodů a dal čas 18,00. Po třech závodech vede tedy Pomezí (38 bodů), druhý je Kamenec A (29 bodů) a třetí zatím Široký Důl (28 bodů).

V kategorii seniorů jsme se ve třetím závodě dočkali třetího vítěze. Tentokrát se útok povedl nejlépe veteránům z Desné, kteří dali 15,55. Na druhém místě skončili hasiči z Hartmanic s 15,71 a třetí pak Lanšperk s 16,01. Ligu vedou Hartmanice s 13 body a na druhém a třetím místě je Sádek společně s Oldřiší se shodným počtem 7 bodů.

Nyní má liga třítýdenní pauzu a pokračovat bude 14. srpna závodem v Desné od 10 hodin.

Jakub Paulíček