MS v Poličce
13. června
Španělsko – Nizozemsko   21:00
14. června
Uruguay – Kostarika         21:00
16. června
Německo – Portugalsko    18:00
17. června
Brazílie – Mexiko          21:00
18. června
Austrálie – Nizozemsko      18:00
19. června
Urugay – Anglie              21:00
20. června
Itálie – Kostarika          18:00
Švýcarsko – Francie          21:00
21. června
Argentina – Irán              18:00
Německo – Ghana          21:00
23. června
Nizozemsko – Chile          18:00
24. června
Itálie – Uruguay              18:00
25. června
Nigérie – Argentina          18:00
26. června
USA – Německo              18:00

Ne, tyhle hvězdy by se na tamním pažitu neproháněly  grátis ani náhodou. Partě mladíků vedené Ondřejem Kleinem se však v hlavě zrodila naprosto spontánní a unikátní myšlenka. Dostat blyštivé fotbalové klenoty na poličský stadion alespoň prostřednictvím přenášení živých přenosů z očekávaného mistrovství světa konajícího se v Brazílii.

Včera fotbalisté dodělávali poslední úpravy. Natírali prkna na zbudovaný přístřešek, rozvinuli plátno a hvězdná podívaná s mičudou může začít. „Už zbývá doladit jen drobnosti, připojení už je připravené. A pak se může začít," řekl Vojtěch Klein, bratr hlavního pořadatele, jenž pomáhá se zdárným finišem příprav na fotbalové šílenství v Poličce.

Posezení je připravené přímo vedle hlavní hrací plochy tamního klubu. Půjde o téměř autentický zážitek, lidé si budou připadat jako na fotbale. „Pohrávali jsme si s myšlenkou, že plátno umístíme přímo na branku na trávník. Jenže je po renovaci a nikdo na něj nesmí minimálně měsíc a půl vkročit," poznamenal organizátor Ondřej Klein.

Světový šampionát odstartuje už dnes. V pátek se spustí první poličský přenos právě řeží posledních dvou finalistů MS Španělsko – Nizozemsko od 21Přípravy na světový šampionát v rytmu samby. V Poličce fanouškům zprostředkují zápasy nejlepších hráčů světa díky  unikátní videoprojekci přímo na fotbalovém stadionu. hodin. Lepší začátek si lidé ani nemohli přát. Fandové už se svolávají díky plakátům umístěným na náměstí a na klubových stránkách, ale desítky lidí potvrdily účast prostřednictvím sociální sítě Facebook. „Jsme plní očekávání, kolik lidí dorazí. Jen ať chlapi přijdou a odpočinou si od žen," mínil Ondřej Klein. „Pokud by přišlo i čtyři sta lidí, museli bychom akci přeorganizovat, ale i takový zájem zvládneme," ujistil hlavní organizátor.

Exkluzivní fotbalové momenty a bujaré skandování v Poličce pořadatelé ještě doplní soutěží o nejpřesnějšího tipéra. „Lidé si před zápasem tipnou výsledek zápasu a vítěz si za správný tip zaslouží pivo nebo klobásu zdarma. Je to příjemná a odlehčená forma doplnění přenosu," připomněl pořadatel Ondřej Klein.

Pakliže zájem o přenosy stoupne, připravují i jiné soutěže. „Pivní slalom s míčem u nohy a mnoho dalších," přidal. Přichystané je občerstvení i plácek s míčem pro malé  budoucí fotbalisty. Organizátoři zatím počítají se čtrnácti přenosy. „Pokud bude zájem o lukrativní zápasy, rádi je připravíme," dodal. Po 26. červnu přidají i vysílání vyřazovací fáze. A brazilská samba se může spustit Poličkou.

BOHUSLAV STEHNO

Více o MS ve fotbale najdete na: www.denik.cz/ms-fotbal2014