Staveniště u kruhového objezdu nedaleko nemocnice budí mezi lidmi otázky. Oparkoviště se ale nejedná, jak si mnozí myslí. Vedle lékárny vyroste nová administrativní budova. Zřejmě tady bude sídlit také finanční úřad.

Finanční úřad se v současné době nachází v budově, která patří městu. Radní ale chtějí objekt zpátky.
„Potřebujeme více místa pro své kanceláře. Některé přestěhujeme do budovy naproti nemocnici i z úřadu, který sídlí u polikliniky. Jednali jsme s finančním úřadem již asi před dvěma lety, aby si hledal nové prostory,“ sdělil litomyšlský starosta Michal Kortyš.

Město spolupracovalo s finančním úřadem, aby jim pomohl s řešením situace. „Našli jsme jeden objekt, bývalé středisko Vertexu, ale tam to nevyšlo,“ dodal Michal Kortyš.

Málo místa

Město nabídlo finančnímu úřadu určité podmínky. „Když nám končil nájem v jejich budově, jednali jsme společně. Zatím nám vyhověli. Nabídli nám podmínky, ale nevejdeme se do nich. Nejsme tak malá instituce, potřebujeme prostory,“ sdělil Miroslav Štyndl, ředitel Finančního úřadu v Litomyšli.
Dodává, že hledali nový objekt, ale marně.
„Společnost H.R.G. nám učinila nabídku. Vedle lékárny staví administrativní budovu. Zatím není jisté, že se do ní finanční úřad přestěhuje. Nepodepsali jsme dosud ani smlouvu. Je ale pravděpodobné, že právě tady získáme nový nájem,“ vysvětlil Miroslav Štyndl.

Podnikatel roku

Společnost H.R.G. patří mezi moderní tiskárny v zemi. Majitel Petr Lorenc se stal podnikatelem roku 2008 v Pardubickém kraji. Administrativní budovu by měli otevřít již příští rok na jaře. Finanční úřad zřejmě již za několik měsíců změní adresu, ale bude jen o několik domů dále.