Na svitavském finančním úřadě se zatím žádné velké fronty netvoří.

„Letos jsem nechal podání daňového přiznání na poslední chvíli, jinak chodím už v únoru," přiznal se Pavel Kudla. Byl ale mile překvapený, že nemusel čekat. „Možná se všichni, kteří to odkládají na poslední chvíli, nahrnou na berňák až v úterý," odhaduje Pavel Kudla. Úřednice v podatelně se ale má co otáčet. Orazítkovat všechny papíry jí dlouho netrvá.

„V polovině týdne jsme měli vybráno na šedesát procent dokladů o daňových přiznáních, tak si myslím, že by se fronty nemusely dělat ani koncem týdne," odhaduje ředitel svitavského finančního úřadu Jan Charvát. Spousta lidí využívá možnost podat daňové přiznání přes internet. Někteří zase upřednostňují osobní kontakt a orazítkované kopie dokladů.

Daňová přiznání mohou podávat dnes do podvečera a dokonce i zítra. „Prodloužili jsme pracovní dobu, abychom mohli vybírat daňová přiznání. Máme otevřeno do šesti, pokladnu do pěti hodin odpoledne," sděluje ředitel Charvát.

Kdo to nestihne, může přijít odevzdat daňové přiznání i v sobotu. Svitavský finanční úřad bude mít otevřeno od osmi do dvanácti hodin. Pokud lidé nestihnout podat přiznání do příštího úterý, nemusejí být ještě ve stresu. Mohou je totiž odevzdat i v následujících dnech. Když to ale bude více než pět pracovních dnů, dostanou opozdilci automaticky od „berňáku" pokutu. ⋌(ap)