Mezi vybrané projekty patří připravovaný celovečerní film Slovo. Jde o rodinné drama odehrávající se na pozadí dějin Československa v roce 1968. Jedná se o příběh manželů, kteří se snaží nezpronevěřit základní osobní a společenské morálce v takto vyhraněné době.

Filmařům se zalíbily pro natáčení prostory nemocnic v Litomyšli a Svitavách. Natáčet by se mělo i v Chrudimi. Ve filmu zazáří Martha Issová, Ondřej Sokol nebo Taťjana Medvecká. Pardubický kraj přispěl na natáčení částkou 700 tisíc korun.

Hvězdné obsazení nabídne rovněž druhý podpořený snímek Slúžka slovenské produkce, který se bude natáčet na zámku ve Slatiňanech. Ve filmu si zahrají hvězdy jako Aňa Geislerová, Václav Neužil nebo Vica Kerekes. Režie se ujala Mariana Čengel Solčanská. Film by měl jít do kin na podzim roku 2021. Děj příběhu se odehrává v rakousko-uherské monarchii a zrcadlí tehdejší hospodářské a sociální prostředí. Zaměřený je na postavení žen ve společnosti.

Kraj však nepodporuje jen hrané snímky. Částku 200 tisíc korun dal na natočení vzdělávacího cestopisu, který bude vysílat Česká televize na podzim příštího roku. Televizní pořad Literární místopis představí zábavně vzdělávací formou českou současnou i minulou literaturu z jednotlivých krajů. Filmaři budou při natáčení spolupracovat s místními knihovnami, literárními kavárnami nebo lokálními nakladatelstvími. Cyklus 13 dílů, z nichž celý jeden díl bude věnován Pardubickému kraji, se bude natáčet na podzim tohoto roku.