Vytlačují nás!

Parta mladých lidí v jiném autě než fiatku nejezdí. „Maluch je úžasný, protože bere jenom čtyři litry benzínu na sto kilometrů. Přitom s ním klidně jedu i sto dvacet kilometrů v hodině. Řidiči silnějších vozů nás často ze silnic vytlačují a ukazují, že takový malý auto na silnici nepatří,“ říká Pavel Gregor.

A že je fiatek z osmdesátých let uvnitř moc malý? To nikomu nevadí. „Vyhodíme zadní sedačky a vznikne další úložný prostor, kam se vejdou batohy a spacáky. S maluchem vlastně žiju. Možná ho někdy nabourám, ale nikdy neprodám,“ tvrdí Gregor.

Projeli svět

Do Svitav dorazily za Pavlem Gregorem dvě posádky z Bratislavy. Cesta malým vozidlem jim trvala asi tři hodiny. „Fiatka jsme dostali od přátel jako svatební dar. Vyhovuje mi, protože jsem také malá. S maluchem jsme projeli Chorvatsko, Českou republiku a nejdále jsme s ním byli v Dubrovníku,“ přibližuje život s fiatem Alexandra Mašlejová, která přijela s manželem do Svitav ze Slovenska.

Příští rok se majitelé fiatků sejdou ve Svitavách na plochodrážním stadionu Cihelna. Pavel Gregor věří, že za rok najde příznivce malých aut, kteří mají dnes vůz jen v garáži.