V současnosti jsou populární charitativní sportovní akce, jejichž výtěžek jde těm, kterým se sport vyhýbá. K takovým městům se přiřadila Moravská Třebová.

„Syn Leopold měl za sebou snovou sezonu 2014. Napadlo mne, že by jeho úspěch mohl pomoci i jiným, kteří v životě neměli takové štěstí," zavzpomínal na svůj nápad Leopold König, otec cyklisty, který reprezentuje stáj SKY a nyní je na olympiádě v Riu.

Od prvotního nápadu už byl jen krok k uspořádání 
I. ročníku König Cupu – tenisového turnaje dvojic ve čtyřhře, jehož se zúčastnil i úspěšný cyklista a dále například fotbalový reprezentant Michal Kadlec.

V rámci turnaje došlo i na dražbu Königova dresu, ve kterém reprezentuje britskou stáj SKY. Výtěžek 25 tisíc korun předali organizátoři turnaje bývalému moravskotřebovskému sportovci (volejbal, hokej) Jiřímu Rašnerovi na zakoupení invalidního vozíku. Co se podařilo jednou, mohlo by se povést i podruhé, řekli si možná organizátoři turnaje, a tenis se hrál před pár týdny znovu.

Druhý ročník se uskutečnil pod názvem Bidon pomáhá. Leo sice chyběl (tvrdý trénink ve francouzských horách a závod Okolo Švýcarska), stejně jako fotbalista Kadlec (ME ve Francii). Atraktivitu turnaje tedy zpestřil Petr Huťka se svým týmem z Přerova souběžným tréninkem malých tenistek a tenistů.

Zpříjemnit si den fyzickou aktivitou a bohulibou možností, jak zmírnit bolest někoho či usnadnit mu život, se rozhodlo 20 týmů. Přijeli Olomoučtí, vyznavači tenisu ze Svitav, Brna, účast domácích byla samozřejmá. Přítomnost Slováků povýšila celou akci na mezinárodní. Nešlo ani o to, kdo vyhrál, ale o humánní rozměr akce. Ve finále svitavský tým zdolal slovenské hosty.

Dražba dresu Leopolda Königa vynesla tentokrát třicet tisíc korun. Přispět na dobrou věc však mohl každý, takže se výsledná částka určená pro nemocnou Aničku více než zdvojnásobila. Sedmiletá veselá dívenka překypuje různými aktivitami včetně pohybových. Nemoc, s níž je narodila, není na prvý pohled patrná. O to je však zákeřnější. Turnerův syndrom se projevuje poruchami ledvin, sluchu, zraku, štítné žlázy či cukrovkou. Vážné jsou rovněž srdeční komplikace.

Malá bojovnice s nemocí se zúčastnila turnaje a zároveň se dostavila na předání šeku, které se uskutečnilo o uplynulém víkendu v rámci fandění Leopoldu Königovi, který jel olympijský silniční závod jednotlivců. Částku přesahující sedmdesát tisíc korun využije Anička na potřebnou operaci, nebo pořízení adekvátního dopravního prostředku. „Díky všem, kteří žijí srdcem a pomáhají," vzkázal po předání šeku za organizátory Leopold König starší. Podle úspěchu lze soudit, že za rok bude turnaj znovu.