Vedoucí právě takové školní kuchyně v Hradci nad Svitavou je Eva Dlábková. O hladové krky se stará už dvacet devět let.

Na první školní den kuchařky uvařily voňavý guláš s těstovinami. O prázdninách se kolem plotny ve škole netočily, a tak se musely na více jak stovku strávníků pořádně nachystat. „S kolegyněmi jsme musely všechno připravit. Umýt nádobí, police i obklady, aby bylo všechno čisté," uvedla vedoucí kuchyně.

Kdo si myslí, že uvařit oběd není žádná práce, je na omylu. Kuchařky mají za úkol nejen nasytit děti, ale také plnit nařízení a normy a dodržovat zdravou výživu. „Musíme plnit spotřební koš i v luštěninách a rybách. Kdybychom vařili jen podle toho, co dětem chutná, jedly by asi jen buchtičky s krémem a kynuté knedlíky," hodnotila vedoucí kuchyně. I když luštěniny dětem moc nechutnají, kuchařky je musí zařadit do jídelníčku minimálně dvakrát do měsíce stejně jako ryby.

Děti nemají příliš v lásce ani fazolové lusky a lečo. Mohou za to patrně stravovací návyky z domova, kde se chuti zeleniny nenaučily. „Máme tady ale i takové jedlíky, kteří sní vše a chodí si přidávat," dodala Eva Dlábková. Kluci a holky by si pochutnali i na bramborových hranolcích a smaženém sýru, ale hygiena více jak jedno, dvě smažená jídla za měsíc nedovoluje.