Obě multikina jsou s návštěvností spokojena. Na Duklu se chodí hlavně na české filmy. V obou multikinech budou příští měsíc pokračovat slevy, na které jsou již návštěvníci zvyklí.


V CineStaru bude možné nadále uplatňovat poukázky na padesátikorunové slevy z ceny vstupenky. „Akce se nám osvědčila, takže v ní budeme pokračovat až do konce března,“ uvedla generální manažerka CineStaru Veronika Nečasová s tím, že další plánované akce zatím prozrazovat nebude.
Obdobné poukázky mohou návštěvníci očekávat také v multikině Cinema City, které je od ledna otevřeno v Afi Paláci. „Slevová akce měla velký úspěch. Každého snížená cena potěší. U nás navíc diváci dostanou stírací losy, které mohou vyměnit třeba za nápoj nebo popcorn,“ nechala se slyšet Adriana Vrabcová ze Cinema City.

Ani ona ale nechce kvůli konkurenci prozrazovat, jestli se mohou Pardubáci těšit na podobné slevové akce i v dalších měsících.

S návštěvností jsou zatím spokojeni

Není bez zajímavosti, že obě multikina jsou i přes konkurenční boj spokojena s počty diváků. „Překvapivě jsme zaznamenali jen velmi malý pokles návštěvnosti,“ informovala náš Deník generální manažerka CineStaru.

Spokojeni jsou i v Cinema City. „Počet diváků v prvních dvou měsících tohoto roku překonal naše očekávání,“ konstatovala Adriana Vrabcová.
Otázkou zůstává, jestli odliv diváků nezaznamenají kina až v okamžiku, kdy ukončí výhodné divácké slevy.

Konkurenční boj dvou velkých multiplexů se zatím nijak nedotýká kina Dukla.

„Naše kino přitahuje diváka jiného typu než multikina. K nám chodí především lidé střední a starší generace,“ pravil Tomáš Urbánek, jednatel společnosti, která provozuje Dům kultury Dukla.

Na Dukle vládnou české filmy

A čím na Dukle lákají diváky? „U nás návštěvníci ocení především to, že zde neuvidí žádné reklamy a ani předfilmy. Promítání se navíc obejde i bez křupání popcornu,“ poznamenal Tomáš Urbánek s tím, že nejvíce se na Dukle daří českým filmům.

„Na české filmy, jako je třeba Hlídač č. 47, Tobruk nebo Bobule, lidé chodí. A to dokonce, i když vyjdou na DVD. Naopak se nám neosvědčily americké trháky typu James Bond. Na ty k nám do kina přijde tak deset lidí,“ sdělil Tomáš Urbánek. Lukáš Dubský