„V nové budově bude prostor nejen pro naše stávající aktivity, ale umožní nám i rozšíření nabídky pro děti i dospělé. Každý týden jich k nám na kroužky zamíří přes 600,“ uvedl ředitel Střediska volného času Litomyšl Josef Štefl. V objektu se nachází několik místností pro kroužky a kurzy, multifunkční sál, zázemí pro keramiku včetně hrnčířských kruhů a vypalovací pece, šatna, cvičná kuchyňka i zázemí. Vedle sebe tak může probíhat hned několik volnočasových aktivit a jejich účastníci se nebudou rušit. Vedle budovy vzniká nové parkoviště a do budoucna se počítá s využíváním velké zahrady.

V září dokončí zedníci práce na fasádě. „Do poloviny září chceme mít většinu vnitřních prostor vybavenou. Pokud půjde vše podle plánu, tak od začátku října začnou dětem kroužky,“ dodal Štefl. Do nové budovy se přestěhuje i oblíbený Klub. Školáci si do něj chodí hrát, povídat, ale i dělat domácí úkoly pod odborným pedagogickým dohledem.

Původní prostory Domu dětí a mládeže v areálu druhé mateřské školy nezůstanou opuštěné. „Místnosti kompletně zrekonstruujeme a uděláme z nich další třídy pro předškoláky, protože by byla škoda ten prostor nevyužít, když máme možnost,“ vysvětlil starosta Litomyšle Radomil Kašpar.

V areálu školky tak středisku zůstane pouze nová hvězdárna, která v místě vznikla kvůli dobrým podmínkám pro pozorování noční oblohy.