Ve středu ho oficiálně představila také za účasti vedení města i hodnostářů z královéhradecké diecéze a spřátelených charitativních organizací. Na tento týden navíc připravila dny otevřených dveří, během nichž si lidé mohou prohlédnout upravený interiér rohové domu číslo 10 na předměstí Poličky.

Rychlá práce

„Přejeme si, aby se hosté, kteří nám z velké části pomohli s rekonstrukcí prostřednictvím veřejné sbírky „Dům pro Charitu", cítili u nás jako doma. Proto jsme připraveni je nejen provést od sklepa až po střechu, ale také si s nimi posedět a popovídat při kávě a dobrém výrobku ze Cvičné kuchyně," uvedla ředitelka oblastní charity v Poličce Markéta Šafářová.

Během návštěvy mimo jiné prostory nové budovy vysvětil prezident diecézní charity v Hradci Králové Josef Suchár.

„Jsem překvapený, za jak krátkou dobu od zářijové koupě je dům zprovozněný. Jednalo se přitom o finančně i nákladově složitou věc. O to větší byl můj údiv," prohlásil starosta města Jaroslav Martinů po otevření už třetího objektu charity ve městě.

„Rohový" dům je vyvedený ve skromném, praktickém a úsporném režimu. „Cením si toho. Dnes jsme totiž svědky budování předimenzovaných drahých budov," dodal Martinů.

Dům na rohu Vrchlického a Riegrovy ulice koupila Oblastní charita Polička v září 2014, do níž se přestěhovaly čtyři sociální služby. „Dále zde funguje dílna dceřiné firmičky Otachar, s. r. o. pro osoby se zdravotním postižením a v přízemí je krásně vybavená cvičná kuchyň pro klienty Charity napříč všemi středisky," uvedla Štěpánka Dvořáková z poličské charity. Interiéry jsou hotové, v příštích měsících a letech by se mělo dostat také na opravu zevnějšku domu. „Zdá se mi to jako rozumný postup," dodal starosta. Město by případně mohlo na akci přispět.