Bez jejich pomoci by ji možná ještě nějaký čas provizorně zdobily igelity.

Dobročinná kolona

Jak je u Pinckařů zvykem, přijeli za obdarovaným s plnou parádou v motorkářské koloně. „Před tři čtvrtě rokem motorkáři z Poličska a okolních obcí, kteří spolu léta vyjížděli na motorkách, učinili zásadní rozhodnutí. Zaregistrovali se jako oficiální sdružení. A to jenom proto, aby mohli pořádat motorkářské srazy pro pobavení kolegů s podobným zájmem, ale také konat dobro. Jak se ukázalo, nebyla to od nich žádná frajerská póza. Všechno, co si předsevzali, do puntíku uskutečnili," sdělila Štěpánka Dvořáková, zástupkyně ředitelky Oblastní charity v Poličce.

V červnu uspořádali pánové mimořádně úspěšný motorkářský sraz v Nedvězím se stodvacetihlavou motorizovanou účastí. Z výtěžku pak zrealizovali několik dobrých skutků. „Na konci června předali panu Stanislavovi z Osíku invalidní vozík. Jeho starý mu totiž už dosluhoval a od pojišťovny léta nový nedostal," uvedla Štěpánka Dvořáková.

Druhá pomoc

Na konci srpna pak motorkáři splnili ještě druhé předsevzetí. Pomohli rodině s člověkem po vážném úrazu se zasklením výtahové šachty pro zdviž. „Dokončené dílo předali panu Jaroslavovi v sobotu 31. srpna poté, co se vrátil z rehabilitačního pobytu. „Peníze by mezi námi nedělaly dobrotu," seznámil s motorkářskou filozofií Pinckařů předseda Vraspír. Chtějí proto skončit na nule.

Velké díky!

Zbytkem peněz z výtěžku přispěli motorkáři chlapci ze Svitavska, který je postižený dětskou mozkovou obrnou, na rehabilitační pobyt na Slovensku. „Zjistili jsme, že pořádat motorkářský sraz je pořádně náročné, ale už nám otrnulo. Příští rok se do něho snad pustíme znovu. A zase s nějakou dobročinností. Je to hezké někomu pomoct. A taky můžeme lidem kolem ukázat, že nejsme jenom ti šílenci na silnicích," podotkl Vraspír.

Pinckaři Vysočina rozhodně šílenci nejsou. „Vědí, co chtějí, skvěle se s nimi komunikuje a spolupracuje, umějí si věci zorganizovat. A navíc dovedou být k postiženým lidem velmi taktní a milí. My z Oblastní charity Polička jim děkujeme za všechno, co pro hendikepované letos udělali," řekla Štěpánka Dvořáková.

Oba obdarovaní pánové jsou klienty charity, která s Pinckaři spolupracovala při výběru dobročinného záměru. „Zažili jsme s nimi neobvyklou věc. Nikdo je neoslovoval a nepřesvědčoval. Přišli sami a nabídli pomoc. Možná dodnes netuší, jak vzácný čin udělali," uzavřela Štěpánka Dvořáková.

(jik)